Yükleniyor...

Ethereum Adres Sayısındaki Artış ETH İçin Ne Anlama Geliyor?

Kripto paranın önemli fiyat rallisi ile Bitcoin için elverişli bir hafta.

Ethereum Adres Sayisindaki Artis ETH Icin Ne Anlama Geliyor

Kripto paranın önemli fiyat rallisi ile Bitcoin için elverişli bir hafta. Ethereum’un fiyatı piyasayı ateşe vermemiş olsa da, zincir üzerindeki rakamları geçen hafta Bitcoin’e kıyasla daha iyiydi.

Coinmetrics’in son raporu, Bitcoin’in aktif adreslerinin %2,7 ve işlemlerinin %3,1 azaldığını öne sürdü. Öte yandan Ethereum, bu hafta %27’lik bir aktif adres artışı kaydetti ve en az 3 ardışık gün boyunca 600.000’den fazla adres kaydetti. Bu Ocak 2018’den bu yana ilk kez görülüyor. Ek olarak, daha fazla analiz, adresler açısından başka bir yükseliş eğilimi gösterdi.

Ethereum adresleri, değer yoğunluğu açısından Bitcoin’e liderlik ediyor. Bitcoin, 24 milyon adresle minimum 1 dolar tutan adreslerin sayısına öncülük etti. Ancak Ethereum yaklaşık 21,2 milyon adresle biraz geride kaldı.

Bununla birlikte, 1-10 $ aralığında belirli bir aralığa sahip adresleri karşılaştırdığımızda, Ethereum epey gerideydi. Raporda şuna değinildi:

“ETH için en az 10 $ ve yaklaşık 6.51 milyon $ tutan yaklaşık 16.45M BTC adresi var. Bu, BTC için yaklaşık 7,55 milyona kıyasla 1 ila 10 ABD Doları arasında tutan 15 milyona yakın ETH adresi olduğu anlamına geliyor.”

Yukarıdaki zincir üzerindeki verilerden Ethereum’un şu anda yaygın olarak benimsenme konusunda açıkça lider olduğu sonucuna varılabilirken, aslında bu adresler tarafından tutulan ‘varlık’ için daha fazla açıklama yapılması gerekiyor.

Bitcoin Adresleri Yalnızca BTC Tutuyor

Ethereum adresleri geçen hafta Bitcoin’den daha fazla yükselirken, veriler bunun stabilcoin arzının büyümesiyle aynı zamana denk geldiğini öne sürdü. Stabilcoin aktif adresleri 15 Ekim’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve USDT, USDC tutan Ethereum adresleri yolu açtı.

Bitcoin adresleri kesinlikle BTC tutarken, Ethereum adreslerinin birlikte çalışabilirliği de stabilcoin tutmasına izin veriyor. Böyle bir durum, 1-10 $ arasında değişen ETH adreslerinin sayısını artırmış olabilir.

Bitcoin adresleri, BTC varlıklarında tutulan değer açısından şeffaflık taşıdıkları için daha güvenli ve inanılır görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner