Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı 12 Bin Dolar Seviyelerine Yaklaştı! Sırada Ne Var?

Bilindiği üzere lider kripto para birimi, altın ile birlikte yükselişini sürdürüyor.

117 1280x783

Bilindiği üzere lider kripto para birimi, altın ile birlikte yükselişini sürdürüyor. Dijital altın olarak adlandırılan varlık, hem Türk Lirası bazında hem de dolar bazında yeni rekorlar kırmaya devam ediyor.

Ne Olmuştu?

Türk Lirasının dolar karşısında yaşadığı düşüş, Bitcoin’in yükselmesiyle birleşince Türk Lirası bazında tüm zamanların en yüksek seviyesi yaşanmış, 2017 yılındaki rallide görülen 20 bin dolar seviyesinin TL karşılığı bile, 80 bin Türk Lirası seviyesi görülünce aşılmıştı.

Şimdi ise yeni rekorlar gelmeye devam ediyor ve Bitcoin 12 bin dolara yaklaşırken, Bitcoin de 87 bin Türk Lirası seviyelerine gelmiş görünüyor. Yazının yazımı itibariyle Bitcoin 11.984 dolar seviyesinden işlem görüyor ve daha önce gördüğü, fakat tutunamayıp geri çekildiği 12 bin dolar fiyat seviyesini tekrar görüp göremeyeceği, görse de orda tutunup tutunamayacağı kripto para yatırımcıları tarafından merak konusu oluyor.

Bitcoin ise TL bazında yazının yazımı itibariyle 87.671 Türk Lirası seviyesinden işlem görüyor.

Altcoin’lerde Durum Ne?

Kripto para piyasasında Bitcoin’in sert yükselişlerinin altcoin’lerin düşmesine neden olduğu yönünde bir anlayış vardır. Ancak şu ara teknik analizler altcoin’lerin de lider kripto para birimini takip edeceğini gösteriyor ve ufuktaki boğa koşusuna işaret ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner