Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı 8 Bin Doları Geçti! Sırada Ne Var?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzun bir süredir 7 bin dolar bandında sıkışmış durumdaydı.

bitcoin 8 bin doları geçti sırada ne var

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzun bir süredir 7 bin dolar bandında sıkışmış durumdaydı. BTC, son birkaç saat içerisinde ani bir yükselişe geçerek 8 bin 111 dolara ulaştı. Birçok analist 8 bin dolar seviyesinin psikolojik sınır olduğunu dile getiriyordu. BTC bu seviyeyi geride bırakarak 8 bin 150 dolara kadar sıçrama yaşadı. CoinMarketCap verilerine göre lider kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 8 bin 111 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin CoinMarketCap
CoinMarketCap

Ünlü analist Crypto Michael, birkaç saat önce “8 bin dolar?” ifadeleri içeren bir tweet atmıştı. Michael, BTC 8 bin dolara yükselmeden önce şu ifadeleri kullanmıştı: “7 bin 700 – 7 bin 800 dolar aşıldığı zaman bir sonraki direnç 8 bin 400 dolar olacak.”

Crypto Michael BTC’nin 8 bin dolara çıkmasına ise “Bu gerçek hayat mı” şeklinde tepki gösterdi.

Bitcoin 8 bin 500 Dolara Yükselir mi?

Bir diğer analist Rekt Capital ise Bitcoin’in 8 bin 500 dolara ulaşmasının son derece yüksek bir olasılık olduğunu ifade etti. Analist ayrıca takipçilerine BTC’nin bu ayki düzelmesini nasıl tarif edebileceklerini de sordu. Gelen yorumlardan bazıları şöyle oldu: “Lezzetli, nisan aptalları, tatmin edici, yeterli değil, gerçek olamayacak kadar güzel.”

The Crypto Dog ise 26 Nisan’da attığı Tweet’e atıfta bulunarak, “Bitcoin’in 8 bin 888 dolar olmasına kaç gün diye sordu.

Yerli analistlerden Selcoin, Bitcoin’in ters köşe yaptığını ifade etti. Selcoin, “Bitcoin tersten silkeledi maalesef. Yeni video hazırlıyorum. Elinde olan sevinsin, olmayan canını sıkmasın. Kâr kaçırmak kaybetmekten iyidir” ifadelerini kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner