Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Düşme Tehlikesi Altında Olabilir

Korkunç koronavirüs krizinden geri döndükten sonra, Bitcoin (BTC) kasvetli teknik resmi nedeniyle önemli bir düşüşle daha karşı karşıya.

Bitcoin btc tehlikede olabilir

Korkunç koronavirüs krizinden geri döndükten sonra, Bitcoin (BTC) kasvetli teknik resmi nedeniyle önemli bir düşüşle daha karşı karşıya.

Koronavirüs kaynaklı düşüşünü geride bıraktıktan sadece günler sonra, Bitcoin (BTC) fiyatı yine tehlikede olabilir. Bloomberg’e göre, bir numaralı kripto para birimi şu anda aşırı alım bölgesinde. BTC’nin RSI göstergesi 72’de.

Bitcoin RSI
Kaynak: Bloomberg

Geri Çekilme Yaşanabilir

Bitcoin, Şubat ayı ortasında 10 bin 500 dolarlık ralli ile yıla yüksek başladı. Dikkat çekici bir şekilde, Bitcoin’in RSI okumaları, yukarıda belirtilen seviyeye ulaştıklarında şu anki konumlarına benziyordu. Bu arada, kripto para yatırımcısı Zoran Kole, yeni kurulan kurulumun 2019’un 13 bin 777 dolarlık zirvesini andırdığını ve bu yüzden 7 bin 600 dolara kadar bir düşüş beklediğini ifade ediyor.

BTC hala 8 bin 400 dolarlık desteğin üzerindeyken tüccar Josh Rager da bir geri çekilme bekleidğini ifade etti. Rager, bunu anlatmak için TD sıralı göstergesini kullandı.

Halving Bu Durumu Düzeltir mi?

Bitcoin boğaları halving’in günü kurtaracağını düşünüyor. Bununla birlikte, Bitcoin analisti Aaron Brown, halving’in lider kripo para biriminin fiyat eylemi üzerinde önemli bir etkisi olacağını düşünmüyor (2016’daki gibi).

CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada Bitcoin 8 bin 869 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner