Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Nereye Gidiyor? Ünlü Milyarderden Bitcoin Tahmini

Milyarder girişim kapitalisti Chamath Palihapitiya, Bitcoin'in 200.

bitcoin btc fiyati nereye gidiyor unlu milyarderden bitcoin tahmini

Milyarder girişim kapitalisti Chamath Palihapitiya, Bitcoin’in 200.000 dolar seviyesine doğru ilerlediğini düşünüyor.

Social Capital’in kurucusu ve CEO’su Palihapitiya, yeni bir CNBC röportajında, insanların Bitcoin’in politik ve ekonomik olarak istikrarsız bir toplumda onlara sigorta sunabileceğini fark ettikçe Bitcoin’in astronomik seviyelere doğru ilerlediğini söylüyor.

2012’de Bitcoin 200 dolarken Bitcoin hakkında her konuştuğunda insanların ona güldüğünü söyleyen Palihapitiya şunları söylüyor:

“Nereye gidiyor? Muhtemelen 100.000 dolara ve ardından 150.000 dolara ve ardından 200.000 dolara gidecek.”

Palihapitiya, Bitcoin’in kıt bir varlık olarak makro ekonomiyle büyük ölçüde ilgisi olmayan özelliklerinin, tahmininin zamanlaması bilinmese de, yükselen ekonomik belirsizliğin ortasında yükselişini artırmaya devam edeceğini düşünüyor:

“Hangi dönemde? Bilmiyorum -beş yıl, on yıl, ama eninde sonunda olacak ve bunun nedeni, tüm bunların olduğunu her gördüğünüzde, size şunu hatırlatıyor… liderlerimiz eskisi kadar güvenilir değil. Ve her ihtimale karşı, yastığımızın altında tutabileceğimiz bir tür sigortaya ihtiyacımız var ve bu da makro ekonomi ile ilişkisiz bir tedbir için bize biraz alan sağlıyor.”

Virgin Galactic yönetim kurulunun başkanı olarak da görev yapan risk sermayedarı, kripto paranın daha ilk günlerinde birim başına yaklaşık 80 dolar karşılığında 1 milyon BTC satın aldığını söylüyor.

Ancak milyarder, bu BTC’lerin durumu hakkında yorum yapmadı. Yayın saati itibariyle, 41.080 dolardan işlem gören Bitcoin için bu miktar yaklaşık yaklaşık olarak 40 milyar dolara karşılık geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner