Yükleniyor...

Analist: Bitcoin’in (BTC) Eşi Benzeri Görülmemiş Rallisi Altcoin’leri Bilinmezliğe Sürükledi

Şaşkına çeviren Bitcoin rallisi, kripto para biriminin önceki tüm zamanların en yüksek değerinin -şimdilik- iki katına ulaşmasını sağladı.

analist bitcoinin btc esi benzeri gorulmemis rallisi altcoinleri bilinmezlige surukledi

Şaşkına çeviren Bitcoin rallisi, kripto para biriminin önceki tüm zamanların en yüksek değerinin -şimdilik- iki katına ulaşmasını sağladı. Ancak çoğu altcoin, yıllar önce belirledikleri ATH’lere henüz ulaşamadı. Bir kripto para analistine göre, son zamanlarda USD paritesinde büyüyen ancak BTC paritesinde takılan altcoin’lerle ilgili bu garip olayın piyasayı “keşfedilmemiş bölgeye” yönlendiriyor.

Altcoinleri Geride Bırakan Bitcoin Boğa Koşusu

Wall Street’ten Main Street’e kadar, tüm gözler Bitcoin’de ve hatta hükümet ve bankalar bile nihayet Bitcoin’e dikkat kesilmiş durumda. Sınırlı arz, arz şokuna neden oluyor ve kripto para biriminin göreli olarak daha kolay bir şekilde yeni zirvelere ulaşmasına izin veriyor.

İnsanlar BTC satmıyor, BTC alıyor. Yatırımcının heyecanı ve yüksek fiyatlar, birçok kişinin Ethereum, Chainlink ve Litecoin gibi daha ucuz altcoin alternatiflerine yönelmesine neden oluyor. Bu varlıklar USD paritesinde yükseliyor, ancak BTC paritesindeki durum çok farklı.

Bu altcoin’ler USD paritesinde yükseliş trendleri ve fiyat artışları sergileyebiliyor. Bununla birlikte, BTC paritelerinde her altcoin yeni düşük seviyelere doğru ilerlemeye devam ediyor.

Geçmişte, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdığında, bir altcoin sezonu altcoin’lerin BTC’yi önemli miktarlarda geçmesine neden olurdu. Ancak, aşağıdaki Bitcoin hakimiyet tablosunda da görüldüğü gibi, bu döngü henüz tekrarlanmadı.

analist bitcoinin btc esi benzeri gorulmemis rallisi altcoinleri bilinmezlige surukledi
Kaynak: NewsBTC

Mevcut altcoin yükseliş trendi, geçmişte kripto para piyasasında görülene benzemiyor. Birbiriyle yakından ilişkili kripto paralar arasındaki bu garip ayrışmaya dikkat çeken @JJcycles kullanıcı adlı bir kripto para analisti, bunun piyasa için “keşfedilmemiş bölge” olduğunu söylüyor.

Ama bu tam olarak ne anlama geliyor? Bitcoin’in diğer her şeyden çok daha iyi performans göstermesi, bu döngü sırasında yalnızca en iyi kripto para birimine odaklanan kurumlardan kaynaklanıyor olabilir. Bu servet sınıfı, enflasyon riskini dengelemek için BTC’yi göz önünde bulunduruyor. Altcoinler ise geçmişleri ve sınırlı kullanım durumları göz önüne alındığında riskli görünüyor.

Düzenleyici kurumlardan yeşil ışık alan Ethereum (ETH), uzun vadeli değeri olan birkaç kripto para arasında yer alacak. ETH’nin arkasına inşa edilen DeFi da iyi bir performans gösterecek. Ancak, piyasaya çalışan bir ürünü getirmek için çok az şey yapan altcoin’ler bu sefer kurumsalların dikkatini çekmek zorunda olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner