Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Tarihinin En Yüksek Haftalık Kapanışını Kaydetti

Bitcoin (BTC) şimdiye kadarki en yüksek haftalık mumla yükseliş momentumunu güçlendirdi.

btc haftalik kapanis

Bitcoin (BTC) şimdiye kadarki en yüksek haftalık mumla yükseliş momentumunu güçlendirdi.

Bitcoin, yükseliş momentumunu güçlendirdiğini gösteren 62.000 doların hemen üzerindeki şimdiye kadarki en yüksek haftalık mumunu kaydetti. Liderkripto para birimi, ayılar onu gün içi en düşük seviye olarak belirlenen 58.940 dolara ittikten sonra 60.000 doların altında kapanmaya çok yakında. Fakat BTC haftalık kapanışa saatler kala adım atmayı başardı ve günü kurtardı. Böylece tarihinin en yüksek haftalık kapanışını kaydetmiş oldu.

Bitcoin’in önceki rekor haftalık kapanışı Nisan ayı başlarında kaydedilmişti. Bu rekor, kripto para biriminin 14 Nisan’daki ATH’si olan 64,804 dolara ulaşmasından sadece birkaç gün önce yaşanmıştı.

O zamanlar, ABD’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase’in merakla beklenen halka arzı, kilit katalizördü. Bu sefer, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ilk Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonunu onayladıktan sonra Bitcoin 60.000 dolar seviyesini kırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner