Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Bir Sonraki Seviye Nedir?

Bitcoin (BTC), dün itibariyle yükseliş anlamında güç kazanmaya başladı.

bitcoin fiyatında ne bekleniyor

Bitcoin (BTC), dün itibariyle yükseliş anlamında güç kazanmaya başladı. Lider kripto para birimi CoinMarketCap verilerine göre, yazının yazıldığı sırada 9 bin 824 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin, ABD doları karşısında dün 9 bin 800 dolarlık direnç bölgesini kırarak kısa sürede olsa 10 bin doları gördü. Kripto para birimi daha sonra geri çekilerek 9 bin 800 dolar bölgesinde kaldı.

Ünlü analist Aayush Jindal, BTC fiyatının 10 bin doların üzerine çıkmasıyla, yükselişin yaşanabileceğini ifade ediyor. Analiste göre ilk kilit destek 9 bin 840 dolar seviyesinin yakınlarında. Bundan sonra  BTC eğer günlük 10 bin dolarlık direnç seviyesinin üzerinde başarılı bir kapanış yaparsa, fiyatlarda istikrarlı bir biçimde artabilir.

Ayılar Henüz Kazanmadı

Bir diğer usta analist Josh Rager ise dün 10 bin dolar seviyesine çıkışın, yükseliş olmadığını ifade etti. Rager, şunları söyledi:

“Bu yükseliş bekleniyordu ancak Bitcoin fiyatı yukarıdaki blokta yükselip mevcut direncin altına düşerse bunun yükseliş olduğunu söylenemez. Ancak BTC fiyatı hala 9 bin 800 dolarda tutunuyor ve bu noktayı yeniden test ediyor. Bu yüzden ayılar henüz kazanmadı.”

Bir diğer analist Crypto Michael ise bu hafif yükselişin iyi olduğunu söyledi. Michael, bir sonraki hedefleri şöyle açıkladı:

  • 10 bin doları kırarsak, bir sonraki seviye 10 bin 500 dolardır.
  • 10 bin 500 doları kırarsak, bir sonraki seviye 11 bin 500-12 bin dolardır
  • Tutulması gereken önemli seviye ise  9 bin 100-9 bin 300 dolar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner