Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) Fiyatında Bir Sonraki Seviye Nedir?

Bitcoin (BTC) Fiyatında Bir Sonraki Seviye Nedir?

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC), dün itibariyle yükseliş anlamında güç kazanmaya başladı. Lider kripto para birimi CoinMarketCap verilerine göre, yazının yazıldığı sırada 9 bin 824 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin, ABD doları karşısında dün 9 bin 800 dolarlık direnç bölgesini kırarak kısa sürede olsa 10 bin doları gördü. Kripto para birimi daha sonra geri çekilerek 9 bin 800 dolar bölgesinde kaldı.

Ünlü analist Aayush Jindal, BTC fiyatının 10 bin doların üzerine çıkmasıyla, yükselişin yaşanabileceğini ifade ediyor. Analiste göre ilk kilit destek 9 bin 840 dolar seviyesinin yakınlarında. Bundan sonra  BTC eğer günlük 10 bin dolarlık direnç seviyesinin üzerinde başarılı bir kapanış yaparsa, fiyatlarda istikrarlı bir biçimde artabilir.

Ayılar Henüz Kazanmadı

Bir diğer usta analist Josh Rager ise dün 10 bin dolar seviyesine çıkışın, yükseliş olmadığını ifade etti. Rager, şunları söyledi:

“Bu yükseliş bekleniyordu ancak Bitcoin fiyatı yukarıdaki blokta yükselip mevcut direncin altına düşerse bunun yükseliş olduğunu söylenemez. Ancak BTC fiyatı hala 9 bin 800 dolarda tutunuyor ve bu noktayı yeniden test ediyor. Bu yüzden ayılar henüz kazanmadı.”

Bir diğer analist Crypto Michael ise bu hafif yükselişin iyi olduğunu söyledi. Michael, bir sonraki hedefleri şöyle açıkladı:

  • 10 bin doları kırarsak, bir sonraki seviye 10 bin 500 dolardır.
  • 10 bin 500 doları kırarsak, bir sonraki seviye 11 bin 500-12 bin dolardır
  • Tutulması gereken önemli seviye ise  9 bin 100-9 bin 300 dolar.

Crypto Michael’in analiz videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,288TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar