Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Durum Ne? Analistler Açıkladı

Bitcoin (BTC) son 24 saatte %2 oranında düşüş yaşadı.

bitcoin btc fiyatinda durum ne analistler acikladi

Bitcoin (BTC) son 24 saatte %2 oranında düşüş yaşadı. Lider kripto para birimi şu anda 19.000 dolar seviyesinin hemen altında işlem görüyor. Peki BTC fiyatında önümüzdeki günler neler yaşanabilir? Yerli ve yabancı kripto para yorumcularının görüşlerini sizin için derledik.

Yerli kripto para yorumcusu Dr. Hardfork, Bitcoin’de 18.000 dolara kadar yaşanabilecek düşüşlerin normal olduğunu dile getirdi. Hardfork, bu düşüşün devam etmesi halinde büyük sıkıntı yaşanabileceğini dile getirdi. Analist, şu ifadeleri kullandı:

“BTC’ de 18.000 seviyesine kadar düşüş normal. Sonrasında devam ederse sıkıntı büyük.Ancak bu seviyelerden tekrar 19.000 Üstü bekliyorum.”

Yerli kripto para topluluğunun bir diğer önemli ismi Mehmet H. Tufan ise Bitcoin’de 17.300 seviyesi aşağı yönlü kırılmadığı sürece, kripto para birimi yukarı doğru hareket edecek.

Popüler analistlerden Crypto Michael ise genel olarak düzeltme bekleyen isimlerden. Ünlü isme göre BTC’de yakın zamanda bir düzeltme yaşanacak ve daha sonra lider kripto para birimi boğa rallisine kaldığı yerden devam edecek. Son olarak MicroStrategy’nin BTC’ye 400 milyon dolarlık bir yatırım daha yapacağı haberleri üzerine bir tweet atan Crypto Michael, şunları söyledi:

“Giderek daha fazla kurum ve büyük fonlar BTC’ye yöneliyor. Bu, büyük boğa döngüsünü besleyen kripto piyasasına çığ gibi bir para girişinin başlangıcıdır.”

Bir başka analist Koroush Ak ise Bitcoin’in yönünün aşağı doğru gitmeye devam edeceğini söyledi. Ak, şu ifadeleri kullandı: “Hala 4H kapanışını bekliyorum, ancak daha aşağıya doğru ilerliyoruz gibi görünüyor, bu da iyi bir dipten satın alma fırsatı sağlayacaktır.”

Yerli analistlerden Crypto Hunter ise bir grafik paylaşarak Bitcoin’in üçgen desteğinde tutunması durumunda yeniden üst direnci deneyebileceğini ve kırması durumunda ATH için umutlanmanın mümkün olduğunu söyledi. Analist, bu seviyeye tutunamaması

Bitcoin’de Ayılar Üstün mü Gelecek?

Öte yandan birkaç saat önce haberini verdiğimiz gibi Mt. Gox ödeme planlarının da 15 Aralık’ta duyurulması bekleniyor. Bu birçok analiste göre ayı piyasası habercisi ve BTC’de ciddi bir düşüş yaşanmasına sebebiyet verebilir.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’ya göre, merkezi borsalardaki hem Bitcoin (BTC) hem de stablecoin bakiyeleri düşüyor. Bu nedenle, satıcılar ve alıcılar devam eden pozisyonlarından memnun görünüyor ve Bitcoin (BTC) üzerindeki iki ana baskı vektörü güç kaybediyor. Ju’ya göre lider kripto para birimi için 2020 “sıkıcı” bir son sunabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x