Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyat Alarmı: 140 Bin BTC Hareket Edebilir

Kripto para topluluğu ve Mt.

bitcoin btc fiyat alarmi 140 bin btc hareket edebilir

Kripto para topluluğu ve Mt. Gox borsası kullanıcıları 15 Aralık’ta sunulacak Mt. Gox alacak dağıtım planını bekliyor.

Daha önceki haberlerde aktardığımız gibi, saldırıya uğrayarak iflas eden ünlü Mt. Gox borsasının alacaklılarına bir geri ödeme planı sunması gerekiyordu. Ancak plan, sürekli olarak ertelendi ve en son 15 Aralık 2020 tarihinde karar kılındı. Şimdi, kripto para topluluğu ve Mt. Gox kullanıcıları, bir hafta sonra açıklanacak dağıtımı ve dağıtımın piyasayı nasıl etkileyeceğini tartışıyor. 

Daha önce 15 Ekim 2020’de sunulması gereken geri ödeme planı 15 aralık 2020’ye ertelenmişti. Şimdi ise, bu planın sunulmasına kısa bir süre kaldı. Bu durumun piyasalarda ayı etkisi yaratıp yaratmayacağı tartışılıyor. Geri ödeme planı ile güncel fiyatı ile 2.6 milyar dolara karşılık gelen 140.000 BTC’nin ödenmesi bekliyor.

Ne Olmuştu?

Dünyaca ünlü kripto para borsası Mt. Gox 2014’te bir saldıya uğramış ve saldırıda 850.000 BTC kaybetmişti. Borsanın kullanıcıları ise borsaya dava açmış ve yaklaşık 140.000 BTC’yi geri alma hakkı kazanmıştı.

Analistlere göre, Bitcoin’de beklenen düzeltme 15 Aralık’tan sonra gelebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner