Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Sıradaki Hedef Ne? Boğalar mı Kazanacak Ayılar mı?

Bitcoin (BTC) fiyatı, son birkaç gündür düşüş yaşıyor.

bitcoin fiyatinda siradaki hedef ne bogalar mi kazanacak ayilar mi

Bitcoin (BTC) fiyatı, son birkaç gündür düşüş yaşıyor. Daha önce de bildirdiğimiz gibi Bitcoin, hafta başında 12 bin dolar seviyesini geçmiş ve topluluğa büyük bir heyecan yaşatmıştı. Fakat lider kripto para birimi daha sonra hızlı bir geri çekilme yaşadı. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 11 bin 772 dolardan işlem görüyordu. Peki BTC için sıradaki hedef ne? Birçok analist şu anki durumun bir boğa piyasası olduğu konusunda hem fikir. Kısacası bu düşüşe rağmen, tekrar bir yükselişin yaşanacağını dile getiriyorlar. Fakat piyasanın ayı sinyalleri verdiğini ifade eden de var.

Popüler analist Aayush Jindal, Bitcoin’in kritik bir kavşağa ulaştığını dile getiriyor. Bitcoin fiyatı, ABD doları karşısında 12 bin dolarlık destek seviyesinin altına düştü ve şu anda 11 bin 650 dolar ve 11 bin 500 dolarlık destek seviyelerinin üzerinde konsolide oluyor. Jindal’a göre BTC bunun da altına düşebilir.

Kısa Vadeli Bir Düşüş Bölgesinde

Analiste göre Bitcoin kısa vadeli bir düşüş bölgesinde kaldı ve 12 bin dolarlık bölgenin altına yerleşti. Fiyat şu anda 11 bin 650 ve 11 bin 550 dolar destek seviyelerinin üzerindeki zararları konsolide ediyor. BTC / USD paritesinin saatlik grafiğinde 11 bin 880 dolara yakın direnç gösteren önemli bir düşüş eğilimi çizgisi var. Yakın vadede yeni bir artışa başlamak için paritenin 11 bin 500 dolarlık destek bölgesinin üzerinde kalması gerekiyor.

Jindal’a göre Bitcoin 12 bin doların altında aşağı yönlü bir düzeltme başlattıktan sonra, boğalar ABD doları karşısında yavaş yavaş kontrolü kaybetti. BTC, 12 bin dolarlık bölgenin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça altına yerleşti. Ayılar, fiyatı 11 bin 650 dolarlık destek bölgesinin altına itmeyi başardılar. Bununla birlikte, fiyat hala 11 bin 550 dolar ve 11 bin 500 dolar destek seviyelerinin üzerinde işlem görüyor.

Analiste göre Bitcoin trend çizgisi direncini kırarsa, 12 bin doları yeniden test edebilir. Pozitif bir bölgeye geçmek ve yeni bir artışa başlamak için fiyatın 12 bin ve 12 bin 50 dolar seviyelerinin üzerine çıkması gerekiyor.

Yatırımcılar HODL Modunda

Bir başka önemli isim CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju ise insanların Bitcoin’lerini cüzdanlarında tuttuğunu dile getiriyor. Ona göre insanlar BTC’de HODL moduna geçti. Ju, şunları söyledi:

“İnsanlar Mart ayındaki gibi büyük satışlar için endişelenmeye devam ediyor, ancak borsalarda o günkü kadar boşta (satılmayı bekleyen) Bitcoin yok. #BTC borsa rezervi yılın en düşük seviyesine ulaştı ve madenciler ellerinde tutuyor. Yükseliş trendinin zarar görmeyeceğini düşünüyorum.”

Bilindiği üzere yatırımcıların HODL moduna geçmesi Bitcoin’e olan inancın hala devam ettiğinin en önemli göstergelerinden birisi. Bu da ileride Bitcoin’in fiyatını olumlu biçimde etkileyebilir.

11 Bin 400 Dolara Gerileyebilir

Kripto para topluluğunun önemli isimlerinden Josh Rager ise Bitcoin’in bir sonraki rallisinden önce 11 bin 400 dolara kadar gerileceğini düşünüyor. Rager, şunları söyledi:

“Çoğu için Bitcoin, altcoin partisini mahvediyor. Trend çizgisi tutuyor. 11 bin 500 doların üzerinde kalabilirsek umutlu olacağım. Ama bir sonraki yukarı doğru hareketten önce 11 bin 400 dolara düşeceğimize inanıyorum.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner