Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 20 Ağustos 2020

“Bitcoin'in kısa vadeli düzeltmesi bitti mi?

bitcoin fiyat analizi 20 agustos 2020

“Bitcoin’in kısa vadeli düzeltmesi bitti mi?”, “Başka bir gerileme mümkün mü?” soruları yatırımcıların en çok cevap aradığı konulardan birisi oldu.  Son birkaç gündür ilk 10’da yer alan kripto para birimleri ciddi düşüşler yaşadı. Bu nedenle de piyasada önemli bir düzeltmenin başlamış olabileceğini söyleyebiliriz.

Şu an ilk 10’da olan kripto para birimlerinden yazının yazıldığı sırada en kötü performans gösterenlerden birisi, son zamanların favorisi Chainlink (LINK) oldu. Bu arada BTC’nin de hakimiyet oranı %59’da bulunuyor.

12 Bin Dolar İçin Başka Bir Deneme Beklenmeli mi?

Dün kontrol noktası (POC) hattı, Bitcoin (BTC) fiyatının daha da düşmesini engelledi. Günün sonunda parite yerel minimumda  11 bin 574 dolar olarak belirlendi ve ardından yatay hareket etmeye devam etmek için 11 bin 760 dolarlık POC seviyesine geri döndü.

Gece boyunca, ticaret hacimleri önemli ölçüde azaldı ve konsolidasyon aralığı şimdi daralıyor. Bugün, alıcılar iki saatlik EMA55’i test etmeye ve ortalama fiyat seviyesinin üzerinde konsolidasyona ulaşmaya çalışabilir. Hareketli ortalamanın (EMA55) direncini aşmazlarsa, düşüş yüzde elli Fibonacci seviyesine (11 bin 394 dolar) kadar devam edecek.

Fiyatlar Yeniden Ayarlanıyor

Gunluk Grafik
Günlük Grafik

Günlük grafikte Bitcoin (BTC) fiyatları yeniden ayarlanıyor. Fiyat hala boğaların varlığına işaret eden Bollinger Bands göstergesinin orta çizgisinin üzerinde. Önemli bir destek alanı 10 bin 535 dolar seviyesinde bulunuyor. Zaten bu seviyenin testiyle, RSI göstergesindeki destek hattından bir geri tepmenin makul bir senaryo olduğu düşünülebilir. 9 bin 810 dolar seviyesinin altında fiyat sabitlemesi ile yükselen kanalın alt trend çizgisinin bozulması durumunda senaryo geçersiz kılınacaktır. Bu durumda, 7 bin 870 dolara düşüş ve bir sonraki düzeltmenin başlangıcı beklenmelidir.

4 saatlik grafik
4 Saatlik Grafik

Dört saatlik grafikte, fiyat yükselen kanalın üst trend çizgisinden sıçradı. Bitcoin, 11 bin 225 dolar seviyesinde güçlü bir desteğe sahip, bundan sonra BTC fiyatını 12 bin 495 dolar seviyesine çekmek için yeni bir girişim beklenebilir. İşte RSI göstergesindeki destek hattının yakınlığı, bu hattan bir toparlanma, sürekli büyüme için iyi bir sinyal olabilir. Senaryonun geçersiz kılınması, yükselen kanalın alt trend çizgisinin 11 bin 150 dolar seviyesinin altına sabitlenmesi ile kırılması olacak, bu durumda BTC’nin 10 bin 540 dolar seviyesine düşmesi bekleniyor.

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 11 bin 893 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner