Yükleniyor...

DeFi Token’ları Analizi: 21 Ağustos 2020

Son zamanların favori yatırım araçları bildiğiniz gibi DeFi (merkeziyetsiz finans) token’ları.

defi token analizi 21 agustos 2020

Son zamanların favori yatırım araçları bildiğiniz gibi DeFi (merkeziyetsiz finans) token’ları. Son birkaç haftanın önemli DeFi token’larından Chainlink’in (LINK) düşüş yaşamasıyla beraber, kripto para topluluğundan bazı isimler, bu gibi kripto para birimlerinin balon olabileceği konusunda uyarılarda bulundu. Peki son 24 saatte DeFi token’larında neler yaşandı?

defi token

Chainlink (LINK)

Chainlink, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %7 oranında düşüş yaşayarak, aşağı yönlü hareketine devam ediyor. LINK, yazının yazıldığı sırada 15.24 dolardan işlem görüyordu. Bilindiği üzere bu ani düşüş yaşanmadan önce lider DeFi token’ı 20 dolar sınırına dayanmıştı. Analist Namrata Shukla, LINK’in düşüşe devam etmesi ve 9,72 dolara tutunamaması durumunda ciddi düşüşler yaşayabileceğini dile getirdi.

0x (ZRX)

Son 24 saatin en çok kazandıran DeFi kripto para birimi ise 0x (ZRX) oldu. Kripto para birimi yüzde 42 oranında artış yaşayarak 0.795 dolara yükseldi. 0x (ZRX), Ethereum blok zincirinde eşler arası token değişimini sağlamak için akıllı sözleşme altyapısı ve likidite sağlayan açık kaynaklı bir protokol olarak biliniyor.

yearn.finance (YFI)

DeFi dünyasının yıldızlarından birisi olan YFI, Bitcoin’i fiyat açısından geçen ilk altcoin olmuştu. YFI önceki gün 16 bin dolara kadar yükselerek bir rekor kırdı. Altcoin, CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 14 bin 902 dolardan işlem görüyordu.

Sadece birkaç gün önce, YFI fiyatı 12 bin 800 doların üzerine çıktıktan sonra Bitcoin’i geçmeyi başardı. Ayrıca analistlere göre boğa koşusu henüz sona ermekten uzak. YFI dün bazı borsalarda 17 bin dolara ulaştı. Ticaret hacmi önemli ölçüde artmaya devam ediyor ve şu anda temelde 0 satış baskısı var gibi görünüyor.

YAM (YAM)

Ani yükselişi ve sonrasında yaşanan bir hatanın ardından 0’a gerilemesiyle, kripto para topluluğunda ses getiren YAM de son 24 saatte %41 oranında artış yaşadı. YAM, yazının yazıldığı sırada 1.52 dolardan işlem görüyordu.

Aave (LEND)

Top 100 DeFi token’ı listesinde 2. sırada bulunan Aave (LEND) ise son 24 saatte %5.95 oranında değer kazandı. LEND, yazının yazıldığı sırada 0.603 dolardan işlem görüyordu. Analist John Isige’ye göre Aave, haftalık en yüksek seviyesi olan 0.6654 dolardan geri çekildi. Teknik tablo, RSI seviyesinde keskin bir düşüşle gözlemlendiği gibi hızla kötüleşiyor gibi görünüyor. Benzer şekilde, MACD negatif sapmayı genişleterek düşüş durumunu vurguluyor. 0,60 dolarlık destek tutulamazsa, LEND artan trend çizgisinde desteği test etmek için kolayca düşüş yaşayabilir.

Synthetix Network Token (SNX)

Synthetix Network Token, düşüş yaşayan DeFi token’larından. Fakat bu kripto para birimi için analistler olumlu konuşuyor. Weiss Ratings, Ethereum tabanlı SNX’in fiyatının 2020’nin sonunda üç katına çıkacağını tahmin etti.  Analiz şirketi, geleneksel finans piyasasına göre avantajları, düşük mevcut arz ve finansal türev piyasasının ortaya çıkışını temel yükseliş faktörleri olarak görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner