Yükleniyor...

Balinalardan Devasa Chainlink (LINK) İşlemleri!

Whale Alert, kümülatif olarak 2,214,978 token taşıyan birkaç devasa LINK işlemi tespit etti; Bu arada, LINK'in döviz kuru 15 dolarlık bölgeye geriledi.

chainlink balinalar

Whale Alert, kümülatif olarak 2,214,978 token taşıyan birkaç devasa LINK işlemi tespit etti; Bu arada, LINK’in döviz kuru 15 dolarlık bölgeye geriledi.

Whale Alert’ten alınan verilere göre, son on beş saat içinde, bilinmeyen kullanıcılar, piyasa değerine göre altıncı sırada yer alan Chainlink’e 35.5 milyon dolar transfer etti. Bu yaşanırken, LINK 16 dolarlık bölgeden daha da aşağıya düşüş yaşadı.

Chainlink’te Büyük Oyuncular Hareket Ediyor

Son on beş saat içinde altı önemli LINK transferi yapıldı. Bunlardan biri, Binance borsasına 722,783 LINK gibi (11,354,118 dolar) büyük bir meblağ gönderen bilinmeyen bir kripto para balinası tarafından yapıldı. Bu “seriden” sonra ise her biri 500 bin LINK’lik iki işlem ve anonim kripto sahipleri tarafından yapılan yaklaşık 200 bin LINK’lik işlem gerçekleşti.

Daha önce Santiment analiz firması tarafından paylaşılan verilere göre balinaların son zamanlarda büyük miktarda LINK transfer ettiği bildirildi. Bu kripto kullanıcıları, dijital adreslerinde 100 milyon ile 10 milyon arasında LINK tutuyordu.

Yazının yazıldığı sırada LINK, geçen gün 16 dolar bölgesinden düştüğü için 15.22 dolardan el değiştiriyor. Bu arada, CoinMarketCap’in verilerine göre, beş gün önce (16 Ağustos) LINK’in döviz kuru 19 dolar seviyesindeydi.

Perşembe günü, üst düzey Bitfinex borsası, LINK’i listelediğini tweetledi. Ticaret bugün başlayacak; ancak, bu LINK’in fiyatını henüz tersine çevirmedi. LINK hala düşüş yaşıyor.

LINK’te Durum Ne?

Chainlink, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %8.26 oranında düşüş yaşayarak, aşağı yönlü hareketine devam ediyor. LINK, yazının yazıldığı sırada 15.18 dolardan işlem görüyordu. LINK, yaşadığı bu düşüş öncesinde 20 dolar sınırına dayanmıştı. Analist Namrata Shukla, LINK’in düşüşe devam etmesi ve 9,72 dolara tutunamaması durumunda ciddi düşüşler yaşayabileceğini dile getirdi.

Analiste göre LINK, Ağustos ayının büyük bir bölümünde aşırı alım bölgesinde yer aldıktan sonra kısa süre önce denge bölgesine geri döndü. Dijital varlık aşırı alım bölgesine yakın kalırken, fiyatı grafiklerde direnç seviyesine yakın kaldı. Kripto para biriminin direnci yeterince test edilmediğinden, LINK bir kez daha fiyat seviyesine dokunabilir ve geri çekilebilir.

Analistlere göre olumsuz bir durumda LINK, 14 dolar seviyesine ve 100 basit hareketli ortalamaya (4 saatlik) yakın. 14 dolar destek seviyesinin altındaki aşağı yönlü bir kırılma, fiyatı düşüş bölgesine itebilir. Belirtilen durumda, fiyat 12 dolara hatta 10 dolara bile düşebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner