Yükleniyor...

Chainlink’ten (LINK) devasa kilit açılımı: Neler oluyor?

Chainlink ekibi, 19 milyon LINK'in (341 milyon dolar) kilidini açtı ve büyük bir kısmını Binance'e aktardı.

Chainlink LINK kilit açılımı

Chainlink ekibi, 19 milyon LINK’in (341 milyon dolar) kilidini açtı ve büyük bir kısmını Binance’e aktardı.

Airdrop beklentilerinin artmasıyla yükselişe geçen Oracle projesi Pyth Network, bir başka Oracle projesi Chainlink’i (LINK) harekete geçirmişti. LINK, son bir haftada yüzde 25’lik yükseliş ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

LINK, 1 Şubat tarihinde 15 dolar seviyesinde işlem görürken, hafta sonuna 17,8 dolardan giriş yaptı. LINK’in yükseliş performansı sürerken, Spot on Chain’in paylaşımı tedirginlik yarattı.

Spot on Chain’in paylaşımına göre, Chainlink ekibi yüklü miktarda LINK’in kilidini açtı ve büyük bir kısmını Binance’e yatırdı.

Popüler Oracle projesi Chainlink (LINK), son bir haftada yüzde 25 ve son üç günde yüzde 15 yükselerek dikkatleri üzerine çekti. LINK, Pyth Network (PYTH) ile birlikte gündemde zirveye yerleşmeyi başardı.

Chainlink, son 24 saatte 1,21 milyar dolar işlem hacmi elde etti. Popüler proje, 10,5 milyar dolar piyasa değerine ulaştı.

Zincir üstü veri analisti Spot on Chain, Chainlink tarafında yaşananları X platformu üzerinden paylaştı. Spot on Chain’in paylaşımına göre, Chainlink ekibi 19 milyon LINK’in kilidini açtı ve bu coin’leri hareket ettirdi.

Chainlink ekibi, 15,95 milyon LINK’i (287 milyon dolar) Binance’e transfer etti. Ekip, kalan 3,05 milyon LINK’i (19 milyon dolar) ise multisig aracılığıyla 0xD50f etiketli bir cüzdana gönderdi. Ekibin 15,95 milyon LINK’i Binance’e aktarması, kripto yatırımcılarını tedirgin etti. Kilidi açılan bu coin’lerin dolaşım arzına satış baskısı yoluyla dahil edileceği iddia edildi.

Chainlink, Ağustos 2022’den bu yana 106 milyon LINK’in kilidini açtı. Ekip bu süre zarfında toplam 88,95 milyon LINK’i ortalama 9,05 dolar fiyatla Binance’e taşıdı.

Proje ekibine ait olduğu düşünülen 24 sözleşmede halen daha 412,5 milyon LINK (7,35 milyar dolar) bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner