Anasayfa Haberler AirDrop Nedir?

AirDrop Nedir?

ABONE OL:google-news

AirDrop Nedir?

“Gökten para yağması” deyiminin kripto para dünyasındaki adı AirDrop’tur. Daha da açmak gerekirse; AirDrop, kripto para piyasasına yeni dahil olacak paraların karşılıksız şekilde dağıtılmasıdır. Buradaki amaç, piyasaya yeni girmiş parayı insanlara tanıtmak ve hareketlilik yaratmaktır.

AirDrop sistemini bir nevi, markaların piyasa yeni çıkacak ürünlerinin reklamını yapması ya da promosyon uygulaması gibi düşünebilirsiniz. Reklamlara rağmen ürünlerin satış yapmama ihtimali olduğu gibi, kripto paraların da AirDrop’a rağmen borsaya girmeme ihtimalleri var. Fakat yine de bu sistemi kullanmak, coin yaratıcıları için cazip bir seçenektir.

AirDrop Nasıl Alınır?

Kripto para dünyasının sıkı bir ilgi ve takip istediğini hep söyleriz. AirDrop’tan faydalanmak için de bu durum geçerli. Var olan tüm coin’lerin sitelerini ve kripto para borsası ile ilgili gelişmelerin aktarıldığı mecraları takip etmeniz gerekiyor. Eğer bir coin çatallaşmaya gidecekse, bir altcoin çıkacaksa öncelikle kendi sitesinden duyurusunu yapar. AirDrop için gerekli olan şartlar da yine burada bildirilir ve başvurular açılır. Şartlara uygun olan kişilere yönlendirmeler gönderilir ve bunun sonunda kişiler AirDrop’tan faydalanırlar.

BU YAZI DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Peter Brandt Gibi Usta Analistler Bitcoin’de (BTC) Yükseliş Bekliyor

Kripto para dünyasında hatırı sayılır bir unvanınız varsa, sosyal medya mecralarda takipçi sayınız çoksa (bu alanla ilgili paylaşım yapan kişiler için) karşılıksız şekilde de AirDrop’tan faydalanma ihtimaliniz var. Genelde coin yöneticileri, bu kişilere direkt ulaşırlar.

AirDrop Riskli mi Yoksa Kazançlı mı?

Her zaman, her şeyde olduğu gibi burada riskler ve kazançlar söz konusu. Şöyle ki; size hediye olarak gelen coin’ler, zamanla ciddi ölçüde yükselişe geçebilirler. Yatırım yapmadan sahip olduğunuz bir şeyden kar kazanabilirsiniz. Belki borsaya girdikten sonra verilen coin’leri kullanarak farklı coin’ler de alabilirsiniz. Bu karınız daha da arttırabilir. Daha sonra yatırımlarınızı reel paraya çevirebilir ya da mobil cüzdanınızda biriktirebilirsiniz; tercih sizin!

Güzel senaryoların yanı sıra, AirDrop ile elde ettiğiniz paralar hiç değer kazanmayabilir hatta borsaya giremeyebilirler bile. Fakat reel bakarsak, bu durum da bir kayıp olarak tanımlanmayabilir. Yani, zaten hiç sizin olmayan bir şeyin olmamaya devam etmesi gibi de değerlendirilebilir. Nasıl baktığınıza bağlı olarak değişmekle birlikte AirDrop ile yaşayacağınız en kötü durum bundan öteye gitmeyecektir.

Küçük bir ihtimal de olsa bir risk daha var: Dolandırıcılık. Kripto para borsasını kötü amaçlarına alet etmeye çalışan kişi ya da kişiler, sizi bu yöntemle tuzağa düşürebilirler. Bunu yaşamamak için coin’lerin resmi sitelerini bulduğunuzdan emin olun ve bulduğunuz bilgiyi teyit etmek için yerli, yabancı kaynaklara bakmayı ihmal etmeyin. Buna da dikkat ettiğiniz sürece riskli bir durum söz konusu olmayacaktır.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Başak B. Cumalı
Başak B. Cumalı
1988 yılında İstanbul'da doğdu. Beykent Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık mezunu. Çeşitli ajans deneyimlerinden sonra freelance olarak devam ettiği mesleğine farklı sektördeki markalar için içerik üretimi ve fotoğraf çekimleriyle devam ediyor. Kripto para dünyasına olan ilgisini yazarlıkla destekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

826BeğenenlerBeğen
284TakipçilerTakip Et
13,277TakipçilerTakip Et
114AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar