Yükleniyor...

Celestia (TIA) durmuyor: Son üç günde yüzde 15 yükseldi

Airdrop furyasının öncü projelerinden Celestia (TIA), Şubat ayının ilk üç gününde yüzde 15 yükselerek tahtını korudu.

celestia TIA durmuyor

Airdrop furyasının öncü projelerinden Celestia (TIA), Şubat ayının ilk üç gününde yüzde 15 yükselerek tahtını korudu.

Modüler blokzincirlerin önde gelen projelerinden olan Celestia (TIA), stake sistemi ve kullanıcı ilgisi nedeniyle zirvedeki yerini koruyor. Celestia, ekosistemini geliştirdiği bugünlerde, birçok kripto projesinin katkılarıyla ön plana çıkıyor.

Son zamanlarda airdrop furyası sürerken, piyasaya yeni çıkacak projeler TIA stake edenlere airdrop yapmayı tercih ediyor. Son olarak AltLayer (ALT), minimum 35 TIA stake eden kullanıcılara ALT airdrop’u yapacağını duyurdu.

TIA’nın fiyat olarak pahalı görülmesi ve stake zorluğunun artması eleştirileri gün yüzüne çıkardı. Yine de TIA, Şubat ayının ilk üç gününde yüzde 15 yükseliş gerçekleştirdi.

Celestia (TIA) stake gündeminden düşmüyor

Blockzincir teknolojisinin mimarisini yeniden şekillendirmeyi amaçlayan ve modüler blokzincir yapısıyla popülerlik kazanan Celestia (TIA), son zamanların en popüler kripto projelerinden birisi haline geldi.

Celestia’nın ön plana çıkmasında, stake furyası da katkı sağladı. Birçok proje TIA stake edenlere airdrop gerçekleştirdi ve gerçekleştirmeye devam edeceğini duyurdu.

TIA, piyasaya sürüldüğü günlerde 2,5 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Stake furyası ve Celestia projesinin yapısı, TIA fiyatını kısa sürede 20 dolara yükseltti.

TIA’nın kısa sürede büyük bir fiyat artışı yaşaması, airdrop sürecini yavaşlattı. TIA stake etme şartları zorlaştı ve airdrop dağıtımı azaldı. Bu nedenle TIA’nın gözden düşeceği iddia edildi.

Tüm söylentilere ve iddialara rağmen TIA, Şubat ayına sansasyonel bir başlangıç yaptı ve düşen kripto piyasasına rağmen son üç günde yüzde 15 yükseldi.

Celestia TIA grafik analiz

TIA, 18,35 dolar seviyesinde işlem görüyor. Popüler kripto para birimi, son üç günde yüzde 15 yükselerek 17,65 dolar seviyesinde bulunan önemli bir direnç noktasını aşmayı başardı. Bu direnç noktasının kırılması, TIA fiyatını 18,20 dolar ila 18,50 dolar arasında yer alan turuncu kutuya soktu. TIA, bu kutunun içinde kalması ve yükselişe geçmesi halinde 19,20 dolar direncini test edebilir. Bu direnç noktasının kırılması da popüler kripto para birimini 19,65 dolara taşıyabilir.

Diğer taraftan TIA, kutunun içinde kalamaması ve satış baskısıyla karşılaşması halinde düşüşe geçebilir. TIA, 18,20 doların altına sarkması halinde 17,65 dolara geri çekilebilir. 17,65 dolar desteğinin kaybedilmesi halinde TIA, 16,70 dolara kadar düşüş gerçekleştirebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner