Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Boğa Sinyalleri Görülüyor

Kripto para piyasası 20 Ağustos'ta yükselişe geçti, Bitcoin (BTC) fiyat çizgisi kapanmadan önce 11 bin 880 doları geçti.

bitcoin fiyat analizi

Kripto para piyasası 20 Ağustos’ta yükselişe geçti, Bitcoin (BTC) fiyat çizgisi kapanmadan önce 11 bin 880 doları geçti. BTC fiyatının daha sonra 12 bin 400 dolar seviyesine yükselmesi bekleniyor.

Kripto para birimi en son, 11 bin 680 dolara kadar geriledi. Dün akşam, kripto para kralının fiyatı bir günün en yüksek seviyesi olan 11 bin 894 ABD Dolarına yükseldi. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin’in fiyatı 11 bin 764 dolardan işlem görüyordu.

BTC’nin Bir Sonraki Adımı Nedir?

Trading View analisti Atlas Trades, BTC fiyatının 12 bin 100 dolar seviyesine yükseleceğine inanıyor. Kripto para birimi, 11 bin 600 dolar seviyesine yakın noktada önemli bir destek seviyesini korudu ve en yakın direncin bulunduğu bir sonraki 12 bin 100 dolar seviyesine yükselmesi bekleniyor.

Trading View analisti Romeo Deris ise artan paralel kanalda BTC / USD ticaret çiftini vurguladı. analist kripto para biriminin 12 bin 400 dolar seviyesine yükselmesini bekliyor.Yükselen paralel kanalın ortasında uzanan 11 bin 635 dolar seviyesinde önemli bir direnç çekildi. Kripto para birimi 13 Ağustos’ta şu anda bir destek seviyesi olan direncin üzerine çıktı. BTC fiyatı, 17 Ağustos’ta 12 bin 400 dolar seviyesini test etti ve ardından 11 bin 635 dolarlık desteğe doğru geri döndü. BTC fiyatı destek seviyesini korudu ve şimdi 12 bin 400 dolar seviyesinin yakınındaki direnci yeniden test etmesi bekleniyor.

Bilindiği üzere Bitcoin bu hafta 12 bin doları geçerek güçlü bir ivme yakalamıştı. Fakat lider kripto para birimi daha sonra düşüş yaşadı. BTC, çok uzun süredir 11 bin 100 dolar ve 12 bin dolar arasında gidip geliyordu. BTC, uzun zamandan beri ilk kez bu kadar yükselerek, destek seviyelerini temizledi. Analistlere göre kripto para birimi 13 bin doları aşarsa, daha da yüksekleri görebilir.

 

Analist Julien, Bitcoin’in 13 bini geçmesi durumunda fiyat patlaması yaşayacağını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner