Yükleniyor...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarihi Müjdeyi Verdi!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, müjdeyi verdi.

cumhurbaskani erdogan mujdeyi verdi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, müjdeyi verdi. Erdoğan, Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde kamuoyunun merakla beklediği “müjde”yi açıkladı. Müjde, herkesin büyük bir heyecanla beklediği gibi doğal gaz oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, müjdeyi verirken; konuyla alakalı detayları da vatandaşlarla paylaştı. Cumhurbaşkanı, Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfedildiğini söyledi. Erdoğan bulunan doğal gazın 2023 yılında milletin kullanımına açılmasını planladıklarını ifade etti.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi. Fatih Sondaj Gemimiz Tuna-1 Kuyusu sondajında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmiş durumda. Bu operasyonu tamamen milli imkanlarla gerçekleştirdik. Kuyudan elde edilen veriler, aynı bölgede yeni doğal gaz keşiflerinin kuvvetle muhtemel olduğuna işaret ediyor. Hedefimiz, 2023 yılında Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmaktır.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aynı müjdeyi Akdeniz’den de beklediklerini dile getirdi. Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“İnşallah benzer bir müjdeli haberi Akdeniz’den de bekliyoruz. Fatih ve Yavuz gemilerimiz vasıtasıyla Akdeniz ve Karadeniz’de bugüne kadar 9 derin deniz sondajı gerçekleştirdik. Son sondajda milletimize beklediği müjdeyi verme şerefine nail olduk.”

Zafere İmza Attık

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ise yaptığı açıklamada zafer ayında olduğumuzu vurgulayarak, bugün de bir zafere imza attığımızı söyledi. Albayrak, şunları söyledi:

“Türkiye enerji ve ekonomi alanında tam bağımsızlık adımı attı. Buradaki mevcut keşif ve potansiyelle inşallah ülkemizin gündeminden cari açık konusunu çıkarıp cari fazlayı konuşacağız. Bugün buradaki potansiyelle artık yeni bir döneme giriyoruz. Ne Batı ne Doğu yeni bir eksen oluşturuyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner