Yükleniyor...

Chainlink (LINK) son 14 ayın zirvesine ulaştı: Yükseliş sürecek mi?

Chainlink ekosisteminin yerel token'ı LINK, 9 Şubat ve 12 Şubat tarihleri arasında yüzde 16'lık bir artış göstererek 20,85 dolar seviyesine ulaştı.

Chainlink (LINK), son 1 yılın en yüksek seviyesine ulaştı

Chainlink ekosisteminin yerel token’ı LINK, 9 Şubat ve 12 Şubat tarihleri arasında yüzde 16’lık bir artış göstererek 20,85 dolar seviyesine ulaştı.

Ağ etkinliğinde yaşanan artışla birlikte DeFi benimsenmesinin artması, LINK’in fiyatını tetikleyen etmenler arasında yer alabilir.

Varlık, 20 doları aşarak Ocak 2022’den beri en yüksek seviyeye ulaşmayı başardı. Piyasa değeri 11,67 milyar dolara ulaşan LINK, Dogecoin’i geride bırakarak en büyük 10. kripto para birimi oldu.

Ağ etkinliğinde artış söz konusu

IntoTheBlock’un verileri, Chainlink ağ faaliyetinin son 22 ayın zirvesine ulaştığını gösterdi. Benzer şekilde aktif adreslerin sayısı da benzer bir yükseliş kaydetti.

Santiment’in verileri de günlük aktif adreslerin 25 Ocak’taki 2.801’e kıyasla yaklaşık iki kat artarak 12 Şubat’ta 5,560’a ulaştığını gösterdi.

Balinaların faaliyetleri kritik öneme sahip

Teknik göstergeler, LINK fiyatının aşırı yükseldiğini ve geri çekilme yaşayabileceğini ortaya koydu. SpotOnChain’in verileri, bir kripto balinasının 4,9 milyon dolar değerinde 245.000 LINK’i Binance’e aktardığını gösterdi.

Aynı balina, 29 Ocak ile 7 Şubat arasında ortalama 15,13 dolar seviyesinden 495.057 LINK satın alımı gerçekleştirdi.

Bu cüzdanda hala yaklaşık 5 milyon dolarlık değere sahip 250.000 LINK bulunuyor.

Bununla birlikte LINK’in yükselen kanal formasyonunda yer alması bazı trader’ların ilgisini çekebilir. Bu yükseliş yönlü formasyon, fiyat kanal sınırları içerisinde kaldığı müddetçe yükseliş trendinin devam edebileceğine işaret ediyor. 21 doların üzerinde yaşanabilecek bir kapanış, varlığın değerini 25 dolara taşıyabilir.

Analist Rekt Capital, LINK’in yükselişe devam etmeden önce 19 dolar seviyesinin yeniden test edilmesini beklediğini ifade etti.

LINK, yazı kaleme alındığı sırada, CoinMarketCap verilerine göre 19.72 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner