Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Son 3 Yılın En Güçlü Haftalık Yükselişi Yaşandı

Kripto para piyasası Bitcoin'in (BTC) yükselişiyle beraber verimli birkaç hafta geçirdi.

bitcoin btc

Kripto para piyasası Bitcoin’in (BTC) yükselişiyle beraber verimli birkaç hafta geçirdi. BTC fiyatında üç yıl önce görülen hızlı yükselişten bu yana en güçlü haftalık yükselişe tanık olduk.

Kripto para piyasası 2020 yılında başlayan ralliyi 2021 yılına da taşımayı başardı. Bitcoin, 2017 yılının Aralık ayında yaşadığı yükselişten bu yana en hızlı ve güçlü hareketini gerçekleştirdi. BloombergHT haberine göre endeks, 2017 yılının Aralık ayında yüzde 55 oranında yükselerek haftalık bazda rekor kırmıştı.

Bitcoin ve Ethereum (ETH) dışında birkaç kripto parayı daha inceleyen Bloomberg Galaxy Crypto Endeksi 2021’de yüzde 40 oranında yükselmiş durumda. Bitcoin geçtiğimiz günlerde ilk defa 40 bin dolar seviyesini aşarak, kripto para topluluğunda büyük bir coşku uyandırdı. Analistlere göre pandemi ve ABD’nin yaşadığı karışıklıkla beraber insanlar dolardan kaçarak Bitcoin’e yatırım yapmaya başladı. Ayrıca Bitcoin’in bu kadar yükselmesinin en büyük nedeni ise kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesi olarak görülüyor.

Evercore ISI’den teknik stratejist Rich Ross’a göre yükseliş potansiyeli; yatırımcıların BTC ve ETH’de alımı sürdürmesi gerektiğine işaret ediyor. Ross ayrıca önceki gün yaşanan durumu “lale benzeri” olarak tanımladı ve tarihin en kötü şöhretli piyasa balonu olan lale çılgınlığına vurgu yaptı.

Her ne kadar balon ifadeleri sıklıkla kullanılsa da insanlar Bitcoin’e güvenmeye ve yatırım yapmaya devam ediyor. CoinGecko verilerine göre kripto para piyasasının değeri hafta içi ilk defa 1 trilyon doları geçti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner