Yükleniyor...

Elon Musk Dogecoin (DOGE) Yatırımı Hakkında Açıklama Yaptı

Bitcoin (BTC) yatırımcıları yıllardır Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk'a, önde gelen kripto para birimi ile Mars'a bilet satın alıp alamayacaklarını soruyorlar.

elon musk doge dogecoin

Bitcoin (BTC) yatırımcıları yıllardır Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’a, önde gelen kripto para birimi ile Mars’a bilet satın alıp alamayacaklarını soruyorlar. Bunun yanı sıra Musk, Dogecoin (DOGE) açıklamalarıyla da öne çıkıyor.

Dünyanın en zengin insanı Musk son olarak dün gece bir takipçisinin “Elinde hiç Dogecoin var mı” sorusuna “Hayır ama belki bir gün” yanıtını verdi. Sürekli Dogecoin ile alakalı açıklamalar yapan Musk’ın elinde DOGE olmaması, takipçilerini şaşırttı.

 

Daha sonra Musk, Yazar Ben Mezrich’in “bir daha Bitcoin ile ödeme almayı asla geri çevirmeyeceği” yorumuna yanıt veren Musk, “ben de” dedi. Mezrich, Winklevoss İkizlerinin hikayesini ve kripto para birimi aracılığıyla milyarder statüsüne yükselişlerini anlatan Bitcoin temalı Accidental Mlionaires kitabının yazarıdır.

Musk’ın şaka yapıp yapmadığı belli olmasa da, tweet’ine yanıt olarak birçok kişi Tesla Model 3’leri BTC ile satın alıp alamayacaklarını sordu.

Musk Kripto Paralar Hakkında Sık Sık Konuşuyor

Musk, geçtiğimiz birkaç ay içinde Twitter’da Bitcoin, Dogecoin ve diğer kripto para birimlerinden birçok kez bahsetti. Harry Potter serisinin yazarı JK Rowling’in BTC hakkındaki bir yorumuna yanıt veren Musk, dijital paraların şişirilmekte olan fiat paradan daha uygun olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner