Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Yön Nereyi Gösteriyor? 18 Temmuz 2020

Bitcoin (BTC) ve altcoin’lerin çoğu, ufak düzeltmelere neden olabilecek zayıflıklar gösteriyor.

bitcoin btc fiyatında yön nereyi gösteriyor

Bitcoin (BTC) ve altcoin’lerin çoğu, ufak düzeltmelere neden olabilecek zayıflıklar gösteriyor.

Bitcoin 9 bin ila 9 bin 500 dolar arasında işlem görmeye devam ederken, altcoinler lider kripto para biriminden daha fazla kazanç gösterdiği için pazar payı azalıyor. BTC’nin hakimiyet oranı şu anda % 62.4.

Popüler analist Denys Serhiichuk’a göre boğalar 9 bin 50 – 9 bin 100 dolar arasında bir güç gösterdiler ve Bitcoin’in 9 bin doların altına düşmesine izin vermediler. Bununla birlikte, alıcıların 10 bin dolara ulaşmayı düşünmek için 9 bin 500 doların üzerine çıkması gerektiğinden, sürekli bir artışı düşünmek için henüz çok erken.

Analiste göre saatlik grafikte, Bitcoin desteği atlıyor ve kısa bir yükseliş dalgasına girdi. Yükseliş, artan ticaret hacmiyle destekleniyor, yani olumsuz bir kopma şansı daha az. Sonuç olarak, büyüme cari haftanın sonuna kadar yaklaşık 12 bin 200 – 9 bin 250 dolar arasında bulunan yüksek likidite bölgesine kadar devam edebilir.

4H zaman diliminde ise ne boğalar, ne de ayılar hakim. Ticaret hacmi düşük değil, ancak büyümenin devam etmesi için de yeterli değil.

Düşüş mü Yaşanacak Yükseliş mi?

Analiste göre, Bollinger Bantları göstergesinin çizgileri arasındaki büyük mesafe, yan ticaretin önümüzdeki günlerde daha olası bir senaryo olduğunu göstermekte. Özetle, trader’lar Bitcoin’in yakında 9 bin 100 – 9 bin 200 dolara çıkmasını bekleyebilirler.

Günlük zaman diliminde ise hala düşüş eğilimi hakim. Boğalar düşen kanalı kıramazsa işlem hacmi daha düşük bir seviyede kalır. Bu nedenle, Ağustos ayının başında kanalın alt kısmında BTC’yi 8 bin 900 dolardan görme olasılığımız yüksek.

“Altcoin Ticareti Yapabilirsiniz”

Ünlü analist Josh Rager ise Bitcoin’in şu an sıkıcı bir bölgede olduğunu dile getirdi. Rager, şu ifadeleri kullandı:

“Bu sıkıştırma günlerce sürebilir. Yavaşça daha küçük bir aralığa dönüşüyor. En azından haftalık kapanışa kadar durumun sıkıcı olacağından eminim. Altcoin ticareti yapabilir veya dışarı çıkıp dışarıda eğlenebilirsiniz.”

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 9 bin 134 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner