Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Yön Nereyi Gösteriyor? 22 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son zamanlardaki durgunluğunu dün biraz olsun kırarak son 24 saatte ufak bir çıkış yakaladı.

bitcoin fiyatında yön nereyi gösteriyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son zamanlardaki durgunluğunu dün biraz olsun kırarak son 24 saatte ufak bir çıkış yakaladı. CoinMarketCap verilerine göre BTC, yazının yazıldığı sırada 9 bin 344 dolardan işlem görüyordu. Popüler analist Aayush Jindal’a göre kripto para birimi Bitcoin 9 bin 300 dolarlık direnci aştı.

Jindal’a göre BTC, 9 bin ABD dolarının üzerinde güçlü bir destek tabanı oluşturdu ve son zamanlarda istikrarlı bir yükseliş başlattı. 9 bin 200 dolarlık direnç seviyesini kıran BTC şu anda 9 bin 300 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde işlem görüyor. Jindal’a göre boğalar kontrolü ele geçirdi ve fiyat 9 bin 300 dolarlık direnç alanının üzerine çıktı. Mevcut fiyat hareketi yükselişe geçti ve fiyat 9 bin 500 dolar direncine doğru yükselmeye devam edebilir. Analiste göre eğer olumsuz bir düzeltme yaşanırsa, 9 bin 250 ve 9 bin 200 dolarlık seviyelerinin kısa vadede güçlü alım bölgeleri olarak hareket etmesi muhtemel. Benzer şekilde, çoğu büyük altcoin de pozitif işaretler gösteriyor. Analiste göre Ethereum (ETH), XRP, Litecoin, Bitcoin Cash, BNB, EOS, TRX, XLM ve ADA yükselmeye devam edebilir.

Düşüş Yaşanabilir

Popüler analist Josh Rager da BTC ile ilgili fiyat tahminlerinde bulundu. Rager, haftalık kapanışın 9 bin 450 dolar üzerinde olmasının iyi, 9 bin 700 dolar üzerinde olmasının ise boğa olacağını ifade etti.

Rager, şunları söyledi:

“Burada yine haftalık kapanış aralığının 10 bin dolar ile 8 bin 500 dolar arasında olduğu görüyoruz. Fiyat kapanışta 9 bin 230 doların altına düşerse, bu sıkıştırma daha uzun süre dayanamayacağından daha fazla düşüş eğilimine girebilir”

Popüler analist Crypto Michael ise BTC’de hedefe ulaşıldığını söyledi. Michael, şunları söyledi:

“BTC’de hedefe ulaşıldı sanırım. Biraz daha sağlamlaşmalı. Ama şu anki durum iyi.”

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner