Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatının 30.000 Dolara Düşmesinin Arkasındaki 5 Neden

Bitcoin (BTC), son 24 saatte yüzde 10'un üzerinde düşüş yaşadı.

bitcoin btc fiyatinin 30 000 dolara dusmesinin arkasindaki 5 neden 1

Bitcoin (BTC), son 24 saatte yüzde 10’un üzerinde düşüş yaşadı. Lider kripto para birimi, bugün başka bir çirkin satışın ortasında kaldı. BTC, Bitstamp borsasında gün içi en düşük değeri olan 30.969 dolara kadar geriledi. Bybt tarafından sağlanan verilere göre, son 24 saatte neredeyse 1 milyar dolar değerinde kripto para birimi tasfiye edildi.

Peki Bitcoin’in düşüşüne neden olan sebepler ne? U.Today’de yer alan bir habere göre bunun arkasında 5 önemli neden var.

1. Yellen’in Sarsıcı Yorumları

ABD’nin Hazine Bakanı adayı Janet Yellen, Salı günkü onay duruşmasında haberini verdiğimiz gibi Bitcoin’in terörizmin finansmanı ve kara para aklamadaki varsayılan rolü hakkında bazı tatsız yorumlarda bulunduktan sonra Bitcoin baskı altında kaldı.

2. Kontrol Dışına Çıkan Tether (USDT) FUD’u

Bitcoin piyasasını manipüle ettiği ifade edilen en büyük stablecoin ihraççısı hakkındaki temelsiz komplo teorilerini yayan “Tether truthers”, son zamanlarda tamamen kontrolden çıktı. Tether’in ana şirketi ve bağlı kuruluş Bitfinex’in ana şirketi olan iFinex, yakın tarihli bir mahkeme dosyalamasına göre belge teslim sürecini neredeyse tamamlandı. Bu da aslında ortada şimdilik herhangi bir sorun olmadığını gösteriyor.

3. (Kanıtlanmamış) Çifte Harcama İddiaları

Bugün erken saatlerde, bir kripto para birimi medya kuruluşu, Bitcoin’in çifte harcama işleminden muzdarip olduğu konusunda yanıltıcı bir manşet içeren sorumsuz bir makale yayınladı. Bu, elbette, kripto para birimi evangelisti Andreas M. Antonopoulos’un açıkladığı gibi, yalnızca sıradan bir blok yeniden yapılanmasıydı:

“Söylenmesi gereken şu: Çifte harcama olmadı. Yanlış bilgilerle dolu bazı çok kötü haberler oldu, ancak bu yaygın bir olaydır. Bir blok yeniden düzenlendi, bu da yaygın bir olay… Tek bir harcama oldu.”

4. Guggenheim’ın Bitcoin’den Bahsetmesi

Guggenheim CIO’su Scott Minerd, önceki saatlerde haberini verdiğimiz gibi CNBC’deki son konuşmasında Bitcoin’in 20.000 dolara tamamen geri dönebileceğini iddia ederek tüyler ürpertici bir düşüş iddiasında bulundu.

5. Evet, Balinalar da Suçlu!

Bitcoin nispeten küçük bir pazar olmaya devam ettiğinden, balinaların (büyük sahipleri) hala çok büyük bir etkisi var. CryptoQuant, bugün erken saatlerde borsalara toplu olarak para girişlerinin başladığını belirtti.

EsKWMuRVEAcML6T

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner