Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) Fiyatının 30.000 Dolara Düşmesinin Arkasındaki 5 Neden

Bitcoin (BTC) Fiyatının 30.000 Dolara Düşmesinin Arkasındaki 5 Neden

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC), son 24 saatte yüzde 10’un üzerinde düşüş yaşadı. Lider kripto para birimi, bugün başka bir çirkin satışın ortasında kaldı. BTC, Bitstamp borsasında gün içi en düşük değeri olan 30.969 dolara kadar geriledi. Bybt tarafından sağlanan verilere göre, son 24 saatte neredeyse 1 milyar dolar değerinde kripto para birimi tasfiye edildi.

Peki Bitcoin’in düşüşüne neden olan sebepler ne? U.Today’de yer alan bir habere göre bunun arkasında 5 önemli neden var.

1. Yellen’in Sarsıcı Yorumları

ABD’nin Hazine Bakanı adayı Janet Yellen, Salı günkü onay duruşmasında haberini verdiğimiz gibi Bitcoin’in terörizmin finansmanı ve kara para aklamadaki varsayılan rolü hakkında bazı tatsız yorumlarda bulunduktan sonra Bitcoin baskı altında kaldı.

2. Kontrol Dışına Çıkan Tether (USDT) FUD’u

Bitcoin piyasasını manipüle ettiği ifade edilen en büyük stablecoin ihraççısı hakkındaki temelsiz komplo teorilerini yayan “Tether truthers”, son zamanlarda tamamen kontrolden çıktı. Tether’in ana şirketi ve bağlı kuruluş Bitfinex’in ana şirketi olan iFinex, yakın tarihli bir mahkeme dosyalamasına göre belge teslim sürecini neredeyse tamamlandı. Bu da aslında ortada şimdilik herhangi bir sorun olmadığını gösteriyor.

3. (Kanıtlanmamış) Çifte Harcama İddiaları

Bugün erken saatlerde, bir kripto para birimi medya kuruluşu, Bitcoin’in çifte harcama işleminden muzdarip olduğu konusunda yanıltıcı bir manşet içeren sorumsuz bir makale yayınladı. Bu, elbette, kripto para birimi evangelisti Andreas M. Antonopoulos’un açıkladığı gibi, yalnızca sıradan bir blok yeniden yapılanmasıydı:

“Söylenmesi gereken şu: Çifte harcama olmadı. Yanlış bilgilerle dolu bazı çok kötü haberler oldu, ancak bu yaygın bir olaydır. Bir blok yeniden düzenlendi, bu da yaygın bir olay… Tek bir harcama oldu.”

4. Guggenheim’ın Bitcoin’den Bahsetmesi

Guggenheim CIO’su Scott Minerd, önceki saatlerde haberini verdiğimiz gibi CNBC’deki son konuşmasında Bitcoin’in 20.000 dolara tamamen geri dönebileceğini iddia ederek tüyler ürpertici bir düşüş iddiasında bulundu.

5. Evet, Balinalar da Suçlu!

Bitcoin nispeten küçük bir pazar olmaya devam ettiğinden, balinaların (büyük sahipleri) hala çok büyük bir etkisi var. CryptoQuant, bugün erken saatlerde borsalara toplu olarak para girişlerinin başladığını belirtti.

EsKWMuRVEAcML6T

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

1 Yorum

  1. Tether konusunun temelsiz veya dayanaksız olduğunu nereden çıkardınız. Belge teslim edilmiş olması sorun olmadığını göstermiyor. Düzenbaz olmadığınızı göstermek için değil işi uzatıp gerçekleri bir süre daha saklamak için dosyaya 2.5 milyon sayfa belge sunulur. O arada da son bir büyük vurgun yapılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar