Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Analist Daha Fazla Balinanın Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Söyledi

Analist Daha Fazla Balinanın Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Söyledi

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC) fiyatı, düşüş eğiliminin başlangıcıyla ilgili endişeleri artırarak 31.200 dolara geriledi. Bununla birlikte, zincir içi analist Willy Woo tarafından paylaşılan veriler, balinaların dipten önemli miktarda Bitcoin topladığını gösteriyor.

Bitcoin, bir çöküş tehdidiyle karşı karşıya kalan önemli bir düzeltmeyle yüzleşiyor. Bununla birlikte, piyasa verileri, bugünkü BTC düşüşünün boğa eylemi yeniden başlamadan önce yerel dibi hedefleyebileceğini gösteriyor.

Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması ve Biden’ın trilyon dolarlık teşvik umutları BTC fiyatının 37.800 doların üzerine çıkmasıyla hafta başında lider kripto para biriminde yükseliş hareketini canlandırdı. Ancak, bugün boğalar yorgunluğa yenik düşmüş görünüyor. Ethereum da Bitcoin ile aynı anda düştü ve 1375 dolardan açılış yaptığı gün içinde %13.8 oranında düştü.

coinbase 868x334 1

Lider bir zincir içi analist olan Willy Woo’nun işaret ettiği gibi, bugün 300 milyon doların üzerinde değerde 1000 BTC’ye sahip Bitcoin adreslerinin sayısı yükseldi. Son dipte de benzer bir eğilim kaydedildi. Woo şunu söyledi:

“Bu düşüşte daha fazla balinanın geldiğini görüyorum.”

Belirleyici Bir Bitcoin Düzeltmesi

Zincir üzerinde güçlü bir indikatör olan SOPR, sıfırlama düzeyine ulaştı. Gösterge, ekleme veya para yatırmada cüzdandan cüzdandan çekilme sırasındaki BTC fiyat oranını ölçüyor. Oran 1 civarında dönüyor, bu da ortalama Bitcoin sahibinin başabaş fiyatına ulaştığını gösteriyor. SOPR oranı, seviyenin 30.000 dolar civarında olduğunu gösteriyor. Bir boğa eğiliminde, yatırımcılar zararla satmayı reddettikleri için metrik bu pivotun üzerine çıkıyor.

glassnode studio bitcoin spent output profit ratio sopr 1 782x440 1

Aşırı ısınmış bir piyasada fiyat düzeltmeleri kaçınılmazdır veya daha doğrusu gereklidir. Dahası, düzeltmeler uzun vadeli Bitcoin boğa piyasalarının karakteristiğidir; analistlere göre genellikle net sonuç ise yukarı yönlü oluyor. Son 12 saatte 440 milyon dolarlık Bitcoin long‘ları tasfiye edildi. Genellikle, birçok trader aşırı kaldırılmış pozisyonlara sahip olduğunda, BTC likidasyonları 1 milyar doları aşıyor. Piyasaların 30.000 doların altındaki likidasyonları hedeflemek için daha fazla gerileme yaşama ihtimali var. Önceki en düşük seviyeler 30.150 dolar ve 27.600 dolar boğalar için destek görevi görecek.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar