Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) Fiyatında %20’lik Sert Düşüşün Ardından Analistlerden Korkutan Yorumlar Geldi

Bitcoin (BTC) Fiyatında %20’lik Sert Düşüşün Ardından Analistlerden Korkutan Yorumlar Geldi

ABONE OL:google-news

Lider kripto para birimi bugün, CoinGecko verilerine göre, 35.620 dolar seviyesinden 31.682 dolar seviyesine kadar gerileyerek sert bir düşüş yaşadı. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 dolardan yaklaşık %22 oranında düşüş yaşayan kripto para, yayın saati itibariyle 31.974 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin’in düşüşü, kripto para topluluğunu da harekete geçirdi. Birçok kripto para yorumcusu, Bitcoin’in mevcut düşüşünü ve bundan sonraki seviyelerini ele alan değerlendirmelerde bulundu.

Kripto para analistlerinden TraderSZ, 34.9 seviyesi geri alınmadıkça, düşüşün sona ermeyeceğini düşünüyor. Eğer gerçekleşirse, 28.000 ve 29.000 dolar sonraki seviyeler olacak.

Analist CRYPTOBIRB, Bitcoin’deki düzeltme senaryosunu, kripto para biriminin 39.000 ve 40.000 seviyelerinin yeniden test etmesinin ardından 26.000 doları göreceği şeklinde oluşturuyor.

Önde gelen kripto para analistlerinden yTedd, hem düşüş hem de yükseliş senaryosu çiziyor. 31.300 doların destek seviyesi olarak çalıştığını söyleyen analist, eğer buradan yükselirse yeniden 42.000 dolar seviyesini test edebileceğini; eğer düşerse ise, yeniden önceki ATH’si olan 20.000 dolar seviyesine gerilebileceğini söylüyor.

Geçtiğimiz saatlerde aktardığımız gibi, ünlü yatırım şirketinin baş yatırım sorumlusu da Bitcoin’de (BTC) 20.000 dolara işaret etmişti.

Ünlü Analist CryptoKaleo da, TraderSZ gibi düşüşün henüz sona ermediğini düşünüyor. Analist, dipten alma konusunda acele edilmemesi konusunda uyardı.

Önde gelen yerli kripto para analistlerinden Kamile U. ise, “dikkatli olunması gereken seviyeler” diyerek uyarıda bulundu. Ona göre, 30.635 dolar altı kapanışların gelmesi durumunda derin bir düzeltme söz konusu olabilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar