Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatının Şiddetli Bir Düzeltmenin Eşiğinde Olduğunu Gösteren 3 Teknik Faktör

Bitcoin 6.

Bitcoin BTC Fiyatının Şiddetli Bir Düzeltmenin Eşiğinde Olduğunu Gösteren 3 Teknik Faktör

Bitcoin 6.900 dolar ile 7.100 dolar arasında sıkışmış gözüküyor. Bu yüzden aşağıdaki üç teknik faktör, BTC’nin keskin bir düzeltmeye karşı savunmasız olduğunu göstermektedir.

Bitcoin fiyatı (BTC), son 36 saat içinde 6.200 dolar ila 7.100 dolar aralığında, 7.200 dolarlık ağır direnç seviyesinin hemen altında konsolide oldu. Tipik olarak, BTC uzun bir süre boyunca dar bir aralıkta sıkıştığında büyük bir fiyat hareketi meydana gelir.

Şu anda, Bitcoin’in büyük bir düşüşe karşı savunmasız olduğunu gösteren üç teknik faktör bulunuyor. Bunlar: Azalan trend çizgisinden sapma, 2019 tepesine benzeyen bir fraktalın ortaya çıkması ve Tether arzının artması.

Bitcoin (BTC) Azalan Trend Çizgisinden Sapıyor

Teknik olarak, Bitcoin fiyatı azalan bir trend çizgisini reddettiğinde, daha düşük destek seviyelerinin düşüşünü tekrar edebiliyor. Bu haftanın başlarında, Trader XO olarak bilinen bir kripto para birimi trader’ı, yakın vadede Bitcoin fiyatının azalan bir trend çizgisini takip edebileceğini ve muhtemelen düşük seviyeleri tekrar test edebileceğini öne sürdü.

https://twitter.com/TraderX0X0/status/1250685291742068738

Eğer, BTC fiyatı 7.000 dolarlık direnç seviyesini reddeder ve bir önceki aralığa geri dönerse, tüm hareket bir sapma olarak kabul edilir ve ciddi bir düşüş trendine işaret eder.

6.950 dolar ile 7.050 dolar arasındaki alan, son iki hafta boyunca Bitcoin için önemli bir direnç alanı oldu ve 20 Mart’tan bu yana dokuz kez bu aralıktan çıkmaya çalıştı.

Fraktal, Şubat 2020 Zirvesini Yansıtıyor

Şubat ayında, koronavirüs pandemisinin ekonomik sonuçları, Bitcoin fiyatının kısa vadeli eğilimine güçlü bir değişken olarak kabul edilmeden önce, BTC 10.500 dolarlık bir zirveye işaret ediyordu.

Fiyat, kilit birçok yıllı direnç seviyesinde reddedildi ve takip eden günlerde BTC, 7.700 dolara dik bir düşüş trendi ile karşılaştı ve sonunda 3.650 dolara kadar düştü.

Teknik kripto para analisti Crypto Capo’ya göre, şu anki Bitcoin fiyat eğilimi, BTC’yi 10.500 dolardan 3.000 dolar seviyelerine gönderen fraktal oluşumuna ciddi bir şekilde benziyor.

Karşılaştırma bir günlük grafik ile 1 saatlik grafik arasında olmasına rağmen, analist, grafiğin yapısı aynı ise, zaman diliminden bağımsız olarak benzer bir sonuç görmenin olası olduğunu söyledi.

Yükselen Tether Tedariki

Geçtiğimiz iki hafta boyunca Tether (USDT) arzı, 6.3 milyar doları aşarak piyasa değerine 2 milyar dolardan fazla ekledi.

Tether’in borsalara girişinde gözle görülür bir artış, yatırımcılar güvenli bir liman aradıkça, stablecoin talebinin hızlı bir şekilde arttığını gösterebilir. Ayrıca, Light olarak bilinen bir kripto para yatırımcısı yakın zamanda şunları söyledi:

Tether, borsalarda alınabilecek potansiyel BTC arzı düştüğü için balonlamayı dengeliyor.

Birçok yatırımcının 12 Mart’tan bu yana BTC’nin V-şeklinde toparlanmasına karşı temkinli ve şüpheci olduğu bir zamanda Tether arzının bu denli hızlı büyümesi, kripto para piyasasının üzerindeki belirsizlik gölgelerinin kalkmadığını gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner