Yükleniyor...

Efsane Analist Peter Brandt Bitcoin (BTC) Fiyat Tahminini Yeniledi

Daha önce birçok kez Bitcoin fiyatı ile tutarlı tahminlerde bulunan usta analist Peter Brandt, en son yüzde 50 ihtimalle Bitcoin’in ya 50.

Efsane Analist Peter Brandt Bitcoin BTC Fiyat Tahminini Yeniledi

Daha önce birçok kez Bitcoin fiyatı ile tutarlı tahminlerde bulunan usta analist Peter Brandt, en son yüzde 50 ihtimalle Bitcoin’in ya 50.000 dolara ya da 0’a gideceğini söylemişti.

Ancak bu aralar Bitcoin’in “sıfır”a gitme ihtimali üzerinde oldukça derin tartışmalar çıktı ve BTC bir zamanların popüler oyuncağı Beanie Baby (doldurulmuş hayvan figürleri) ile karşılaştırılmaya başlandı.

Altın böceği olarak bilinen ve Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff, Bitcoin’i Beanie Babies’e benzeterek ayrı bir tartışmanın fitilini ateşledi. Bu şık oyuncaklar 1990’larda dotcom balonunun nihai sonuçlarındandır. Çılgınlığın zirvesi sırasında, bazı insanlar doldurulmuş hayvanlardan başka bir şey olmayan özel eşyaları satın almanın hayat kurtaracağına inanıyordu. Bir Beanie Baby 15.000 dolara kadar alıcı buluyordu.

Geleceğe veya Bitcoin’e (BTC) inanıyor olsanız da olmasanız da, merkezi olmayan bir kripto para birimini oyuncak balonuyla karşılaştırmak biraz acımasızca olabilir. Ayrıca, şu an bile 500.000 dolardan fazla bir fiyata satılan özel Beanie Bebekleri bulunuyor.

Bitcoin (BTC) Sıfıra Gidebilir Mi?

Son zamanlarda Brandt, Bitcoin hakkında karışık sinyaller gönderiyor. BTC’nin bu yıl 100.000 dolar fethedebileceğini tahmin eden önde gelen efsane analist, Mart çöküşünden sonra görüşünü hızla değiştirdi.

“Kara Perşembe” (12 Mart) olaylarından sonra, BTC değerinin yüzde 50’sini kaybettiğinde, Brandt Bitcoin’in sıfıra gitme olasılığının daha yüksek olduğunu tweetledi. Dahası, yakın zamanda merakla beklenen yarılanmanın fazlasıyla abartılmış olduğunu savundu. Ancak yine de Brandt, Bitcoin’in 50.000 dolara ulaşabileceği ihtimalini seçeneklerden çıkarmadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner