Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Farklı Bir Boğa Döngüsüne Giriyor

Son birkaç günde yaşanan haber döngüsünün zorlu makro zemine rağmen Bitcoin (BTC) ve Ethereum'un (ETH) başka bir boğa döngüsüne girdiği gözüküyor.

Bitcoin BTC ve Ethereum ETH Farklı Bir Boğa Döngüsüne Giriyor

Son birkaç günde yaşanan haber döngüsünün zorlu makro zemine rağmen Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) başka bir boğa döngüsüne girdiği gözüküyor.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) Kurumsal Talep Artıyor

Kripto fon sağlayıcısı Grayscale Investments tarafından bu hafta yayınlanan bir raporda, kripto varlıkları talep eden kurumsal yatırımcılarda artış yaşandığı bildirdi.

Rapor, 2020’nin ilk çeyreğinde, Grayscale’in 503.7 milyon dolar sermaye topladığını ve bu sermayeyi iki amiral gemisi olan Bitcoin Trust ve Ethereum Trust kripto fonuna tahsis ettiğini gösterdi. Bu istatistiğin özellikle ETH’ye verdiği önem üzerine yatırımcı Spencer Noon şunları söyledi:

Kurumsal yatırımcılar ETH alıyor. Kedi resmen çantadan çıktı. En son @GrayscaleInvest raporuna göre, Ethereum Trust ilk çeyrek girişlerinde 110 milyon dolar gördü. Bu, son 2 yıldır (95.8 milyon dolar) görülen girişlerden daha fazla.

Grayscale’in dijital varlık Trust’larının tamamı gerçek kripto para birimleri ile desteklenmektedir. Ayrıca şirket, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum Classic, Stellar Lümen, Zcash ve Horizen Trust hizmeti de sunmaktadır.

Firma, bu titrek küresel makro ortamda risk iştahının düşük olmasına rağmen yatırımcıların ürünlerine yöneldiğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner