Yükleniyor...

Coinbase Onayladı: Koronavirüs Yardımlarıyla Bitcoin (BTC) Alınıyor

Amerikan vatandaşları, pandemik zorluklarla başa çıkmalarına yardımcı olmayı amaçlayan koronavirus yardım çeklerini bankalardan almaya başladı.

Coinbase Onayladı Koronavirüs Yardımlarıyla Bitcoin BTC Alınıyor

Amerikan vatandaşları, pandemik zorluklarla başa çıkmalarına yardımcı olmayı amaçlayan koronavirus yardım çeklerini bankalardan almaya başladı. Ancak Amerikanın önde gelen kripto para borsası Coinbase, bazı kişilerin aldıkları yardım paralarını doğrudan kripto portföylerine gönderdiğini açıkladı.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto para borsasına, 1.200 dolarlık mevduat yatırımlarında ciddi bir artış olduğunu söyledi. Bu rakam aynı zamanda federal hükümetin, koranavirüs sebebiyle dağıtmaya başladığı 1.200 dolarlık yardımla örtüşüyor.

https://twitter.com/brian_armstrong/status/1250907110730170370

Bu arada Bitcoin’de ayılar ve boğaların savaşı devam ediyor. Ayılar daha düşük seviye için uğraşırken boğalar yeni bir koşu başlatmak istiyor. Bu çekişmenin ortasında BTC fiyatı yazım sırasında 7.153 dolar seviyesinde işlem görüyor, konsolide olunan bu seviye her iki tarafta da yaşanabilecek bir kopuşun büyük olacağı gösteriyor.

Bitcoin ve Koronavirüs Yardım Paketi

Coinbase’in iddialarının gerçek olduğu düşünülürse, büyük bir boğa koşusu için katalizör olacağı düşünülen yaklaşan yarılanma etkinliği ile varlığın piyasa değeri gün geçtikçe artacaktır. Ayrıca, Demokratlar Meclisi, Tim Ryan ve Ro Khanna tarafından önerilen bir yasa tasarısına onay verirse Bitcoin’in piyasa değeri daha da yükselecektir.

İkili, ekonomik istikrara kavuşana kadar Amerikalı her bireye ayda 2.000 dolar nakit verilmesini istiyor. Daha fazla insanın ödemelerini Bitcoin’e yatırdığını gösteren eğilim ile işler yasa tasarısı kabul edildiğinde daha iyi olacaktır. Yardım kişi başına 2.000 dolara çıkarılırsa ve önümüzdeki aylar için milyonlarca Amerikalıya ulaşırsa, Bitcoin’e olan talebinin matematiksel olarak arttığını kesinlikle görebiliriz.

Bitcoin, birkaç elverişli temelden dolayı koronavirüs krizi altında gelişebilir. Birincisi, merkez bankaları koronavirüs pandemisini dengelemek için daha fazla para bastıkça fiat enflasyonunun gün geçtikçe artacaktır. Diğeri ise kripto varlığın geleneksel yöntemlerden çok daha hızlı ve daha güvenli para transferi için bir platform sunmasıdır.

Toplam teyit edilen vaka sayısı 2.2 milyonu aştı ve ölümler 148 bin’in üzerinde olduğu söyleniyor. Bu rakamlar maalesef artmaya devam ederek ileride daha zorlu zamanların geleceğine işaret ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner