Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Toparlanması Boğa Tuzağı Olabilir

Bitcoin 7 bin doların üzerinde kalmayı başardı, ancak bu bir boğa piyasasının başlangıcı olmayabilir.

Bitcoin’in BTC Toparlanması Boğa Tuzağı Olabilir

Bitcoin 7 bin doların üzerinde kalmayı başardı, ancak bu bir boğa piyasasının başlangıcı olmayabilir. Aksine, BTC/USD bir boğa tuzağında olabilir.

ABD Federal Rezervi ekonomiye büyük miktarda para aşılamaktadır. Yakın tarihli bir raporda, Federal Rezerv’in ABD ekonomisinin %30’una sahip olduğu ortaya çıktı.

Federal Reserve tarafından bu gibi büyük miktarda paranın basılması, kripto para piyasaları ve hisse senedi piyasaları için önemlidir. ABD hisse senedi piyasaları, son iki hafta içinde düşük seviyelerinden %20’den fazla toparlandı. Bununla birlikte, Bitcoin de iyileşiyor ve yüksek seviyelere doğru ilerliyor.

Bitcoin (BTC) Piyasaları Takip Ediyor

Bitcoin yükselişinin cazibesine kapılıp yatırım trenine atlamak çekici ve cazip gelebilir. Ancak, BTC’nin teknik boyutunda, bu yükseliş eğiliminin sebebini doğrulamak için herhangi bir dayanak gözükmüyor.

ABD S&P 500 Endeksine (SPX) daha yakından bakıldığında, BTC’nin boğa tuzağı daha iyi anlaşılabilir. BTC şüphesiz yükselişine devam ediyor, ama bu sadece birkaç büyük hisse senedinin oluşturduğu olumlu havanın etkisinde gerçekleşiyor. Boğa tuzağında da olan tam olarak budur. Yatırımcılar paralarını yükselen oyunculara koymayı tercih ederler.

Bitcoin kendi yoluna karar vermiyor ve sadece hisse senedi piyasalarını takip etmek BTC yatırımcıları için çok umut verici bir işaret değil. Boğa tuzağı sona erdiğinde, hisse senedi piyasalarında önemli bir düşüş yaşanması muhtemeldir. Aynı durum Bitcoin içinde geçerlidir.

BTC/USD Teknik Bakış

Kısa zaman aralıklarına bakarsak, hareketli ortalamalar, Bitcoin için bir satın alma sinyali veriyor. Bu kısa zaman dilimi içinde tüm BTC/USD yatırımcıları için giriş ve çıkış noktaları çok önemli olacaktır.

Biraz daha uzun bir zaman dilimi ve teknik göstergelerin (indikatör) çoğu BTC’ye daha temiz bir bakış açısı veriyor. Çoğu gösterge bir satış sinyaline işaret ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner