Yükleniyor...

Boğalar Köşede Bekliyor: 3.000.000.000 Dolar Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Piyasasına Girmeye Hazır

Blockchain veritabanı startup’ı Messari'nin CEO'su, büyük miktarda kripto sermayesinin kenarda beklediğini ve Bitcoin, Ethereum, XRP ve altcoin piyasasına girmeye hazır olduğunu söyledi.

Boğalar Köşede Bekliyor 3.000.000.000 Dolar Bitcoin BTC ve Kripto Para Piyasasına Girmeye Hazır

Blockchain veritabanı startup’ı Messari’nin CEO’su, büyük miktarda kripto sermayesinin kenarda beklediğini ve Bitcoin, Ethereum, XRP ve altcoin piyasasına girmeye hazır olduğunu söyledi.

Yatırımcılar Varlıklarını Stablecoin Üzerinde Tutuyor

Messari CEO’su Ryan Selkis, kripto para borsalarının müşterileri adına şu anda 3 milyar dolar değerinin üzerinde stablecoin tuttuğunu gösteren yeni veriler yayınladı.

Bu tablo, yatırımcıların spekülatif kripto piyasasına yeniden girmek için stratejik bir konumda beklediklerini gösteriyor. Ryan Selkis bu durumu şu şekilde açıklıyor:

Borsalarda oturan 3 milyar dolarlık stablecoin var. Yatırımcılar kripto paradan tamamen vazgeçselerdi bankalardan paralarını çekerlerdi. Bunun yerine, tekrar kripto paralara yatırım yapacakları uygun fırsatları beklemektedirler. Hem reel hem de piyasa değeri açısından kripto para ekonomisinde her zamankinden daha fazla fon bulunuyor.

Stablecoin’ler Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Oynaklığına Çözüm Sunuyor

Stablecoin’ler, fiat gibi geleneksel varlıklara sabitlenmiş dijital para birimleridir. Sabit bir değere sahip olacak şekilde tasarlanmış olan stablecoin’ler, kripto yatırımcılarına kripto piyasalarının yüksek oynaklığından (volatilite) kaçmanın kolay bir yolunu sunarlar.

Kasım ayında Binance Research, 100.000 dolar ile 25 milyon dolar arasında varlıkları bulunan 69 müşterisinin alışkanlıkları hakkında bir rapor yayınladı. Anket, bu yatırımcıların %96’sının stablecoin piyasasını kullandığını ve Tether’ın (USDT) geniş bir farkla en çok kullanılan stabilcoin olduğunu gösterdi.

Alternatif seçenekler de kullanılırken, USDC (Coinbase, Circle) ve BUSD (Binance) gibi borsalarla desteklenen istikrarlı stablecoin’lerin, fiat destekli rakiplerinden daha fazla ilgi çektiği görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner