Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Altına (XAU) Karşı Son Dört Yılın En Düşük Seviyesine Ulaştı! Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Stok akış modelinin kurucusu Plan B, altın (XAU) fiyatına oranla Bitcoin'nin (BTC) 2017'den beri en düşük seviyesine ulaştığını fark etti.

Bitcoin BTC Altına XAU Karşı Son Dört Yılın En Düşük Seviyesine Ulaştı Peki Bu Ne Anlama Geliyor

Stok akış modelinin kurucusu Plan B, altın (XAU) fiyatına oranla Bitcoin’nin (BTC) 2017’den beri en düşük seviyesine ulaştığını fark etti.

Bitcoin (BTC) Yükselecek Altın Düşecek

Bununla birlikte, bu, sarı metal için mutlaka iyi bir haber değildir, çünkü Bitcoin, yarılanmadan sonra bir ralli görmezse (modelin doğru olduğu varsayılarak) altının düşmesi muhtemel gözüküyor.

Mart ortasında yaşanan koronavirüs satışlarından sonra, altın çok etkileyici bir V şeklinde iyileşme gösterdi. 14 Nisan’da, geleneksel güvenli liman varlığı yedi yılın en yüksek seviyesi olan 1.700 dolara yükseldi.

Altın savunucu Peter Schiff, bu güçlü performans sonrası parlak metalin “ay” yolculuğunun başladığını söylerken, altının dijital alternatifi gözüken Bitcoin’in Dünya’ya geri döneceğini söyledi.

S2F Modelinin İlk Testi

Stok akışına dayalı S2F modeline göre, Bitcoin’in yıllık enflasyon oranı altının altına düşmek üzere (sırasıyla yüzde 2 ve yüzde 1,66). Yani, BTC’nin altından daha az olmak üzere olduğu anlamına gelir.

Kripto para analisti Plan B, modelin doğruları yansıtacağını düşünerek BTC fiyatının 2021’in sonuna kadar on kat artacağını öngördü. Bununla birlikte, S2F modeli sürekli olarak eleştirilir, çünkü model, arzın sadece bir kısmını dikkate alır ve talebi denklemin dışında bırakır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner