Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatının Yakında 4.000 Dolara Kadar Düşebileceğini Gösteren Teknik İndikatörler

Teknik indikatörler, Bitcoin (BTC) fiyat artışının şu anda piyasa manipülatörlerinin ve yatırımcıların açgözlülüğünden kaynaklanabileceğini gösteriyor.

Bitcoin BTC Fiyatının Yakında 4.000 Dolara Düşebileceğini Gösteren Teknik İndikatörler

Teknik indikatörler, Bitcoin (BTC) fiyat artışının şu anda piyasa manipülatörlerinin ve yatırımcıların açgözlülüğünden kaynaklanabileceğini gösteriyor. Yükselen kama ve düşüş eğilimi daha çok değer kaybına işaret ediyor.

Yazım zamanında Bitcoin (BTC) 7.272 dolardan işlem görüyor. Kripto para biriminin yükselişi son zamanlarda ABD Hisse Senetleri piyasalarının olağanüstü yükselişiyle ilişkilendirilebilir.

Bununla birlikte, birkaç Bitcoin analisti, Bitcoin tarafından yapılan bu toparlanmanın kısa ömürlü olacağını iddia ediyor. Hisse senedi piyasaları koronavirus korkusunun ortasında düşmeye başlar başlamaz, BTC/USD’in hızla trendi takip edeceği düşünülüyor. Ve Bitcoin düşmeye başladığında çok volatil bir varlık olduğu için 4.000 dolara kadar düşebilir.

BTC/USD’de Büyük Bir Düşüşe İşaret Eden Teknik İndikatörler

  • BTC 12 Şubat’tan bu yana düşüş trendinde. O zamandan beri daha düşük seviyeler oluşturuyor. Trend çizgisi hayati bir direnç gibi davranıyor.
  • Bitcoin 13 Mart’ta 5.000 doların altına düştü. Daha sonra yüksek ve daha yüksek en düşük seviyeleri (higher highs and higher lows) oluşturdu. Yüksek alçaklar (higher lows) yüksek olanlardan (higher highs) çok daha dik konumdadır. Bu oluşumlar, sağlam bir Ayı göstergesi olan yükselen bir kama desenini oluşturuyor.
  • Günlük grafikte görüldüğü gibi, işlem hacmi çok düşük. Bu yüzden, hacimde bir iyileşme olmadan BTC/USD fiyatlarındaki herhangi bir artış, yapay fiyatlandırmaya katılan piyasa manipülatörlerinin varlığını gösterebilir.
  • Pivot 7.270 dolar, Bitcoin’i 7.500 dolarda sert bir direnç bekliyor.

 Bitcoin Fiyatlarını Etkileyen Dış Faktörler

ABD hisse senedi piyasaları Salı günü iyileşerek açıldı; ancak pazar günün ilerleyen saatlerinde açılan düzeltme modu devam ediyor. Coronavirus pandemisinin varlığı ve korkusu piyasaları tedirgin ediyor. Ülkeler COVID-19 virüsü ile mücadele etmek için uygun önlemler bulana kadar işler önemli ölçüde iyileşmeyecektir.

Bitcoin’in şu anki yükselişi ne güçlü temeller ne de güçlü teknikler tarafından destekleniyor. Havanın bu şekilde puslu olması hızlı kazançlar arayan trader’lara çok acı yaşatabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner