Anasayfa Altcoin Haberleri Bitcoin Cash (BCH) Bitcoin Cash Yarılanması Gerçekleşti, Peki Fiyatı Ne Oldu?

Bitcoin Cash Yarılanması Gerçekleşti, Peki Fiyatı Ne Oldu?

ABONE OL:google-news

Bu haberin yazımından birkaç saat önce Bitcoin Cash blok ödülü yarılanması, bilinen adıyla “yarılanma faaliyeti” gerçekleşti. Bu yarılanma faaliyetiyle birlikte madencilere sağlanan BCH blok ödülü 12.5 koinden 6,25 koine düşerek %50 oranda azaldı, yani gerçekten de “yarılandı”.

Lider kripto para biriminin hard fork’u olarak ortaya çıkan Bitcoin Cash’in yarılanma faaliyeti, her sene Bitcoin yarılanmasından 5 hafta önce gerçekleşir.

Yarılanma Bekleneni Getirmedi

Herkesin bildiği üzere BTC yarılanması mutlaka bir boğa piyasasını da beraberinde getirir diye beklenir, ancak bu durum Bitcoin Cash için böyle görünmemektedir. BCH son iki saatte işlem gördüğü 260-270 dolar seviyesinden bir sapma göstermedi.

Kripto para analistlerinin yorumlarına göre, BCH’nin ağ güvenliği bu yarılanma faaliyetinin akabinde darbe alacaktır. Yine analistlere göre yarılanma Bitcoin hard fork’unun hash rate’inde azalmaya sebep olabilir. Zira madencilerin ağı kullanmaları azalacaktır.

Bu haberin yazımı sırasında Bitcoin Cash blokları 630 bin seviyesindedir ve yarılanmadan sonra madenciler tarafından hala yeni bir blok eklenmemiştir. Madenciler gerçekleşen blok ödülü yarılanmasının ardından BCH’deki madencilik araçlarını kapatıp Bitcoin’e geçirmiş olabilir.

Ancak bütün bunların yanında en önemlisi, Bitcoin Cash ağının güvenliğini ve hızını canlandırabilecek bir madencilik zorluk ayarlamasının yakın zamanda yapılmasıdır.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Kaynaknewsbtc
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

Bizi Takip Edin

921BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
18,062TakipçilerTakip Et
612AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar