Yükleniyor...

Bitcoin Cash Yarılanması Gerçekleşti, Peki Fiyatı Ne Oldu?

Bu haberin yazımından birkaç saat önce Bitcoin Cash blok ödülü yarılanması, bilinen adıyla "yarılanma faaliyeti" gerçekleşti.

BCH

Bu haberin yazımından birkaç saat önce Bitcoin Cash blok ödülü yarılanması, bilinen adıyla “yarılanma faaliyeti” gerçekleşti. Bu yarılanma faaliyetiyle birlikte madencilere sağlanan BCH blok ödülü 12.5 koinden 6,25 koine düşerek %50 oranda azaldı, yani gerçekten de “yarılandı”.

Lider kripto para biriminin hard fork’u olarak ortaya çıkan Bitcoin Cash’in yarılanma faaliyeti, her sene Bitcoin yarılanmasından 5 hafta önce gerçekleşir.

Yarılanma Bekleneni Getirmedi

Herkesin bildiği üzere BTC yarılanması mutlaka bir boğa piyasasını da beraberinde getirir diye beklenir, ancak bu durum Bitcoin Cash için böyle görünmemektedir. BCH son iki saatte işlem gördüğü 260-270 dolar seviyesinden bir sapma göstermedi.

Kripto para analistlerinin yorumlarına göre, BCH’nin ağ güvenliği bu yarılanma faaliyetinin akabinde darbe alacaktır. Yine analistlere göre yarılanma Bitcoin hard fork’unun hash rate’inde azalmaya sebep olabilir. Zira madencilerin ağı kullanmaları azalacaktır.

Bu haberin yazımı sırasında Bitcoin Cash blokları 630 bin seviyesindedir ve yarılanmadan sonra madenciler tarafından hala yeni bir blok eklenmemiştir. Madenciler gerçekleşen blok ödülü yarılanmasının ardından BCH’deki madencilik araçlarını kapatıp Bitcoin’e geçirmiş olabilir.

Ancak bütün bunların yanında en önemlisi, Bitcoin Cash ağının güvenliğini ve hızını canlandırabilecek bir madencilik zorluk ayarlamasının yakın zamanda yapılmasıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner