Yükleniyor...

Bitcoin Yarılanmasının Ardından Bizleri Nasıl Bir Süreç Bekliyor?

Mayıs ayında gerçekleşecek olan Bitcoin blok ödülü yarılanmasına yönelik birçok olumlu tahmin gelmeye devam ediyor.

bitcoin price 23k

Mayıs ayında gerçekleşecek olan Bitcoin blok ödülü yarılanmasına yönelik birçok olumlu tahmin gelmeye devam ediyor. Son yapılan analizlerden biri lider kripto para biriminin yılın sonuna kadar yavaşça yükseleceğini ve sonunda tüm zamanların en iyi seviyesine ulaşacağını bildiriyor.

Grafikler Boğa Koşusunu İşaret Ediyor

Kripto para analisti Bitcoin Jack, haftalık kapanış fiyatları hakkında bir grafik yayınladıktan sonra Twitter’da boğa koşusuna işaret etti.

Bu grafik mevcut pazarın hareket ortalamalarını ve fibonnaci dizisini göstermekte ve 2013-2017’deki boğa koşusuna yakın bir veri sunmaktadır. Bu iki veri arasında belirgin bir paralellik vardır. Böylece eğer desen doğruysa Bitcoin fiyatları en az 12 ay boyunca daha artış gösterecektir.

Şunu belirtmek gerekirse, kripto para analisti Bitcoin Jack hızlı bir fiyat artışı beklememektedir, en azından kripto para piyasası standartlarında bu tarz bir artış beklenmemektedir. Bitcoin Jack bu artışın, tıpkı 2018 yılının başına kadar süren son boğa koşusunda olduğu gibi uzun süreli bir artış olacağını söylemektedir. Ancak yine de kripto para piyasası birkaç ay içinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini görebilir.

Birçok Dış Etken Fiyat Hareketini Etkileyebilir

Bitcoin’in blok ödülünün yarıya inecek olması, potansiyel fiyat hareketleri tartışmasını ateşliyor. Piyasaya giren yeni koin sayısının günde 900 azalacağı bu yarılanma sonucu, talep aynı kalırsa fiyat kesin olarak artacaktır. Dolayısıyla, bu hareketin Bitcoin benimsenmesinin dinamiklerini nasıl değiştirebileceğini gösteren diğer analitik verilerde herhangi bir azalma beklenmemektedir.

Geniş açıdan baktığımızda, blockchain alanındaki diğer birçok faaliyet de pazar üzerinde önemli etkiler yaratır. Örneğin düşüşten aylar sonra Bitcoin ağı faaliyetleri yeniden artmaktadır. Bu artış da Bitcoin fiyat hareketlerindeki artışla çakışmaktadır ki bu da trader’ların daha aktifleştiğini gösterir.  Bitcoin ATM’lerinin de şaşırtıcı bir hızla çoğalmasıyla, yatırım yapmak epey kolaylaşmıştır.

Genel olarak blockchain faaliyetlerindeki genel artış umut verici bir işarettir, çünkü çeşitli kurumlar teknolojiyi benimsemeyi artık her zamankinden daha fazla önemsemektedir. Gerçek hayattaki kullanımın nihayetinde tüm kripto varlıklarının değerini belirleyeceği göz önüne alındığında, bu faktör gelecekteki değere ışık tutar. Aslında bu duruma daha geniş bağlamda bakacak olursak; Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine olan ilginin hiç şimdiki kadar güçlü olmadığını görebiliriz.

Son birkaç haftadır gerçekleşen pazar düşüşüne rağmen, genel blockchain alanı hala oldukça güçlüdür. Dış etkiler gelecekteki değer konusunda iyimser olmak için güçlü bir neden vermektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner