Yükleniyor...

Dünya’nın En Zenginleri Listesine Giren Kripto Para Milyarderleri

Forbes, Dünya'nın en zenginleri listesini güncellemeye devam ediyor.

en zengin kripto yatirimilari

Forbes, Dünya’nın en zenginleri listesini güncellemeye devam ediyor. Son olarak da kripto para birimi endüstrisinde yer alan deneme bonusu bazı zenginler listede yeni yerlerini aldılar.

Eski Ripple CEO’su Chris Larsen, 2.6 milyar dolar net serveti ile listede 804. sırada yer alırken, Bitmain kurucu ortağı Micree Zhan 3.2 miyar dolar net serveti ile listedeki yeni yeri 616. sıra oldu.

en-zengin-kripto-milyarderleri

Bitmain kurucu ortağı Jihan Wu 1.8 milyar dolar net serveti ile listede 1196.sırada yer bulurken, Coinbase’in ünlü CEO’su Brian Armstrong ise 1 milyar dolar serveti ile 1990. sırada yer alıyor.

Yine Sürpriz Yok

Bu 4 milyarder 2017’de yaşanan boğa koşusundan sonra son birkaç yıldır Forbes’in en zenginleri listesine girmeyi başarıyorlar. Zaman zaman sıraları geri gitsede bu sene yerlerini alacak yeni gelen kimse olmadı.

Forbes listesinin ilk 10’unda ise çok az sürpriz var. Amazon patronu Jeff Bezos, Mackenzie Bezos ile 40 milyar dolarlık bir boşanma yaşamasına rağmen halen listenin bir numarasında yer alıyor. Onu, Bill Gates, Bernard Arnault, Warren Buffet ve Lary Ellison takip ediyor.

Listede Yer Almayan Zenginler

Özellikle, tüm servetini Bitcoin’de sakladığını iddia eden Binance CEO’su Changpeng Zhao, Forbes listesine giremedi. Aynısı Winklevii ve Ethereum kurucu ortağı Joseph Lubin için de geçerli. Bu kişilerin net servetleri kesin olarak bilinmediği için listede yer alamadılar.

Diğer en zengin kripto işadamlarının isimleri ise Ripple’ın şu anki CEO’su Brad Garlinghouse ve Bitcoin satın almadan duramıyorum diyen ‘kripto kralı’ Barry Silbert olarak biliniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner