Yükleniyor...

Amerikan Bankası’nın Yöneticisinden Ripple İtirafı

Bank of America'da Global Bankacılık Dijital Stratejisi Başkanı Julie Harris, katıldığı bir podcastte bankacılık devinin Ripple (XRP) ile olan ortaklığını yıllarca gizlediğini belirtti.

bank of ameriaca ripple itirafi kopya

Bank of America’da Global Bankacılık Dijital Stratejisi Başkanı Julie Harris, katıldığı bir podcastte bankacılık devinin Ripple (XRP) ile olan ortaklığını yıllarca gizlediğini belirtti.

Gelecek on yıl içerisinde bankacılık sektöründe nelerin değişeceğini açıklayan Harris, Bank of America’nın ilk hedefinin, müşterilerinin her zaman her yerde iş yapabilmesine olanak sağlamak olarak belirtiyor. İkinci olarak ise yeni çözümlerin entegre edilmesi ve fintech dünyasındaki hızlı değişime ayak uydurmak olarak belirtiyor.

“Müşteri deneyimleri ve yüksek teknolojinin birleşimi bizim için gerçekten önemlidir. Bu yüzden sadece kabiliyetlerimiz değil, her zaman her yerde işleri gerçekleştirebilmemiz oldukça önemli, çünkü 24 saat çalışan bir toplumuz.

Ve ikinci hedef ise entegrasyon yeteneğidir. Bu da platformumuz ve yeteneklerimizle ilgili değil. İster istemci olarak sahip olduğunuz altyapıyla, ister oluşturduğumuz platformlar ve yeteneklerle ya da Ripple veya Swift gibi ortaklıklarımızla entegre olma yeteneğimizle ilgilidir. Bunlar birlikte çalıştığımız fintech’lerdir. 

Geçmişte Bank of America yetkilileri, Ripple ile bir ortaklığın söz konusu olup olmadığı konusunda konuşmaktan çekiniyorlardı. Şimdi ise kurumlar bu tarz ikili anlaşmalarını daha rahat bir şekilde açıklayabiliyorlar. Bazı devletler halen kripto dünyasını kabul etmek konusuna olumsuz baksa da yaşadığımız hayat ve gelişen teknoloji, kripto piyasasının küresel anlamda kabulüne her gün bir adım daha yaklaştırıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner