Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) 1000 Dolara Düşmesi Mümkün mü?

Bir kripto para trader’ı Bitcoin’de (BTC) ayıların geri dönüş yolunda olduğunu düşünüyor ve BTC’nin potansiyel olarak 1000 dolara kadar düşebileceğini dile getiriyor.

bitcoin 1000 dolara düşebilir mi

Bir kripto para trader’ı Bitcoin’de (BTC) ayıların geri dönüş yolunda olduğunu düşünüyor ve BTC’nin potansiyel olarak 1000 dolara kadar düşebileceğini dile getiriyor. Tüccar ve makro iktisatçı Henrik Zeberg geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in 7 bin 200 dolar bandında kırılgan göründüğünü tweetledi. Zeberg, bu seviyelerde bir düşüş yaşanabileceğini ifade ediyor.

Zeberg, önde gelen kripto para birimi 1 Şubat’ta yaklaşık 9 bin 400 dolara rahatça çıktığında 2 bin dolara kadar düşebileceğine dair vahşi bir tahmin yapmıştı. Ve kripto para piyasası trader’ın ifadelerinden sadece bir ay sonra düşüş eğilimine döndü ve 2 bin dolarlık hedef artık çok da abartı görünmüyordu. BTC 12 Mart’ta 3 bin 800 doların altına kadar neredeyse yüzde oranında düştü.

Bu arada Zeberg, hem altın hem de Bitcoin’in acımasız bir başka düşüş için hazır olduğuna inanıyor. Aslında, ikincisi için hedefini 1000 dolara kadar düşürdü.

Düşüş Yaşanır mı?

Eski Wall Street trader’ı Tone Vays de zaten Bitcoin’de daha fazla düşüş yaşanacağını söylemişti. Bazı isimler ise kripto para biriminin koronavirüs kaynaklı kriz sırasında güvenli bir liman olarak hareket etmeye başlayabileceğini düşünüyor.

Bitcoin yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 7 bin 301 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner