Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatının Yükseleceğine İşaret Eden 3 Faktör

Bitcoin (BTC), Cuma günü bulunduğu en düşük seviyesi olan 11.

bitcoin yukselisini tetikleyecek faktorler

Bitcoin (BTC), Cuma günü bulunduğu en düşük seviyesi olan 11.400 dolar seviyesinden bu yana hafif bir toparlanma gördü. Lider kripto varlık yazım itibari ile 11.603 dolar seviyesinden işlem görüyor, ancak BTC hala geçen haftanın en yüksek seviyesi olan 12.500 dolar seviyesinin 900 dolar altında yer alıyor.

Bitcoin, bir dizi olumlu teknik trendin ortaya çıkması ile yakın zamanda bir sıçrama yaşayarak, tekrardan tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru yola çıkabilir.

Popüler bir kripto para analisti yaptığı açıklamada, Bitcoin’in Pazartesi gününden itibaren 1.000 dolarlık düşüş yaşaması durumunda sıçrayabileceğini gösteren üç önemli işaretin olduğunu belirtti.

bitcoin-grafik

Bitcoin geleneksel olarak, bir yükseliş aşamasına girdiği zaman, belirli bir geri çekilmeden sonra, sıçradığı sıklıkla görülmüştür diyebiliriz. Tarihsel olarak baktığımızda analistin görüşünü destekleyen birçok tecrübe yer alıyor.

Kripto para trader’ı JB tarafından yapılan diğer bir analize göre, lider kripto paranın kısa vade içerisinde mevcut aralıkta konsolide olacağını belirtiyor. Ünlü trader, bu durumun Bitcoin’in kesin olarak bir boğa trendinde olduğunu göstermeyeceğini, sadece yükseliş için lider kripto paranın soğuması gerektiğini söyledi.

Bitcoin Konsolidasyonu Altcoin Yatırımcısını Sevindirebilir

Hem kripto para tüccarları hem de kripto para analistlerinin şimdilik ortak görüşü, Bitcoin’in mevcut fiyat seviyesinde konsolide olacağı, daha sonra ise bir sıçrama yaşayacağı yönünde. Bitcoin konsolide olurken, genellikle yeni bir altcoin sezonu başlar. Bitcoin’in ani iniş ve çıkışlarında ise altcoinler kırmızıya döner. Bu durum göz önüne alındığında, Bitcoin’in mevcut fiyat aralığında konsolide olması, altcoin traderları için olumlu karşılaşacaktır. Tabi ki her konsolidasyonda olduğu gibi tekrardan sert bir düşüş ya da yükseliş yaşanacaktır. Bitcoin’in aniden yükselmesi sırasında, halen altcoinlerde bulunan yatırımcıların zarar etmesi oldukça muhtemel, bu sebepten dolayı piyasayı doğru takip edip, ona göre pozisyon almak, yatırımları korumak için oldukça önemli.

Bitcoin’in bahsi geçen konsolidasyondan sonra daha da yükseğe çıkıp çıkmayacağı ise kesinlik kazanmış değil. Özellikle küresel salgın döneminde bir değer deposu olarak görülmeye başlanan Bitcoin için, ABD dolarında potansiyel bir yükseliş risk oluşturacaktır.

Bitcoin (BTC), yazım itibari ile 11.603 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner