Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Zayıflık İşaretleri Gösteriyor

Geçtiğimiz haftalarda hızlı bir ivme ile yükselişe geçen Ethereum (ETH), gün içerisinde 390 dolar seviyesinin altına düşündüğü için bazı zayıflık belirtileri gösteriyor.

ethereum zayiflik isaretleri gosteriyor

Geçtiğimiz haftalarda hızlı bir ivme ile yükselişe geçen Ethereum (ETH), gün içerisinde 390 dolar seviyesinin altına düşündüğü için bazı zayıflık belirtileri gösteriyor.

Bu seviye, en büyük ikinci kripto para birimi için hafif bir destek haline geldi ve altında devam eden ticaret dalgası potansiyel olarak teknik gücünü düşürüyor.

Analistler, Ethereum’un geleceği hakkında karma bir bakış açısı sunuyorlar. Ancak genel olarak fikir birliği olan konu, kısa süre içerisinde kripto paranın bir kırılma yaşayacağı yönünde. Eğer ETH bulunduğu seviyeden sıçrayabilirse, kısa vadede çok daha iyi seviyelerde konumlanabilir.

Bununla birlikte, bu bölgeden yaşanabilecek aşağı yönlü bir kırılma, yükseliş yapısını tamamen geçersiz kılarak büyük kayıpların yaşanmasına sebep verebilir.

Analistler, 380 dolar seviyesinin boğalar tarafından hararetle savunulması gereken çok önemli bir seviye olduğuna dikkat çekiyorlar, çünkü bu seviyenin altında yaşanabilecek bir kırılma, kısa vadede fiyatını önemli ölçüde düşürmek için yeterli olabilir.

Başka bir analist ise, yükselişin yakın olduğunun bir işareti olarak hızla oluşan ve boğaların lehine olan bir modele dikkat çekiyor ve yeni zirveler öncesi geri çekilmenin normal olduğu görüşünü savunuyor. Ethereum, şu an da tüm büyük altcoinlerinin en güçlüsü olduğu bilinen bir gerçek.

Ethereum, yazım itibari ile 395 dolar üzerinden işlem görüyor. Bu seviye boğalar tarafından güçlü bir şekilde korunmaya çalışıyor. Ancak savaşı hangi tarafın kazanacağı halen belirsizliğini koruyor.

380 dolarlık temel desteğe bir ziyaretin yakın olduğunu belirten analist, ETH’nin bu seviyeye nasıl tepki vereceği, kısa vadeli görünüm için belirleyici olacaktır açıklamasında bulundu.

ethereum grafik

Farmer Bluntz ismi ile bilinen popüler kripto para analisti de geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, boğalar lehine Elliot Wave modelinin ortaya çıktığını ve en büyük altcoin’in yıllık en yüksek seviyeye yükselmesinin beklendiğini açıkladı.

 

Analistler tarafından yapılan açıklamalardan çıkarılacak sonuç, en büyük altcoin için 380 dolarlık direnç seviyesi bir dönüm noktası olacak. 380 dolar seviyesinden tekrardan aşağı doğru bir kırılmanın yaşanması ile, son zamanlarda elde edilen gelirlerin tamamı silinebilir. Ancak aksi durumda yukarı doğru bir kırılma yaşanması durumunda ise, ETH yılın en yüksek seviyelerini görmesi muhtemel.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner