Yükleniyor...

Cosmos’un (ATOM) Rallisi Algorand’ın (ALGO) Fiyatını Yükseltebilir

Cosmos (ATOM), Bitcoin fiyatının aksine; son birkaç gündür dikkate değer bir rallide yer aldı.

Cosmos ATOM Nedir Nasil Satin Alinir

Cosmos (ATOM), Bitcoin fiyatının aksine; son birkaç gündür dikkate değer bir rallide yer aldı. Popüler altcoin, yalnızca son 24 saatte %25 artarak tüm zamanların en yüksek fiyatını belirledi.

Analistler, bu altcoin’in fiyatındaki yükselişin bir başka popüler altcoin olan Algorand’ın (ALGO) fiyatında bir artışa neden olabileceğini söylüyor.

Cosmos’un Fiyat Artışı, Algorand’da da Artışa Neden Olabilir

Analistler Cosmos’un devam eden rallisinin, başka bir kripto para birimi olan Algorand’da da bir ralli başlatabileceğine inanıyor. Bir rader’ın analizine göre; ALGO’nun Cosmos’un izlediği yolu takip etmesi durumunda muhtemelen 1.00 doların üzerine çıkacak yeni bir yüksek seviyeye çıkmaya hazır olduğunu görülmektedir.

Altcoin’ler Geride Kalabilir

Cosmos gibi altcoin’ler yakında geri planda kalabilir, bu durum özellikle de Bitcoin trendinde önemli bir noktaya ulaşıldığında gözlenebilir.

Bollinger Bantları sıkılaştıkça BTC fiyatı ile birlikte dalgalanma bekleniyor. Bantlar, piyasa oynaklığını ve önemli teknik seviyeleri belirtmek için kullanılan teknik bir göstergedir.

Analistler Bitcoin dalgalanma yaşadığında, yatırımcı psikolojisi nedeniyle altcoin’lerin arka planda kalması gerektiğini söylüyor.

Bitazu Capital’in kurucu ortaklarından Mohit Sorout şöyle diyor:

“Kripto paralardaki çoğu altcoin’in döngüsü, Bitcoin dalgalanması etrafında merkezlenmiştir.”

Popüler bir kripto para trader’ı ve “Altcoin Trader’larının El Kitabı”nın yazarı Nik Patel bu analizi yineledi. Varlık, tüm zamanların en yüksek seviyesi 20.000 doların üzerine çıkana kadar Bitcoin’in altcoin’lerden daha iyi performans gösterebileceğini söyledi.

Cosmos Nedir?

Cosmos, Blockchain İletişim Protokolü (IBC) ve California çıkışlı startup Tendermint ortaklığında geliştirilen ve yeni nesil internet teknolojisinin temeli olmayı hedefleyen bir varlıktır. Blok zincirleri için bağımsız bir ekosistem olarak da tanımlanabilir.

Cosmos, kripto para birimlerini bölmek yerine hepsini bir araya getirip, birlikte çalışmasını hedef alıyor. Para değişimleri için özel blockchain internetini mümkün kılıyor. Ağ tarafından kullanılan tescilli para Atom olarak geçiyor.

Cosmos’un çıkış tarihi 14 Mart 2019’dur. Güçlü bir proje olarak tanıtıldı ama sorunsuz değildi. İki katmandan oluşan bir yapıya sahipti fakat iki katman daha genişletileceğinden bahsedildi.

Cosmos’un Altyapısı Nasıl?

Cosmos’un sahip olduğu iki katmandan bahsedelim:

İlk katman olan Tendermint, blockchain geliştirme odaklı görev yapan açık kaynaklı bir taban. Bu uygulamaya sahip olan herkes, merkezi olmayan ve BFT uyumlu fikirlerini bu tabana entegre etme hakkına sahip.

Blockchain İletişim Protokolü olarak tanımlanan IBC ise, tüm bağımsız zincirler arasında iletişim sağlayan bir ara bağlantı katmanı olarak tanımlanabilir. Bu katmandaki zincirler bağımsızdır ancak ortak bir sistem mimarisine sahiptir. Coin, dijital varlık ve veri paylaşımının anahtarıdır.

2019 yazında bir saldırı tehdidiyle karşılaşılan sistemde güvenlik açıkları olduğu öne sürülse de küresel ekonomi alanında pek çok analistin örnek gösterdiği bir düzeye sahip. Kaldı ki, sistemi güçlendirmek için bahsettikleri katman genişletme çalışmalarına devam ediliyor. İstenen seviyeye getirildiğinde, bağımsız bir yapıya sahip olan bir diğer varlık Ethereum’a rakip olması bekleniyor.

Cosmos Sistemi Nasıl Çalışır, Değeri Nedir?

Cosmos faaliyete geçtiğinden bu yana, merkezsiz tüm uygulamaları çalıştırabiliyor. Geliştirilen BFT Pos sistemi sayesinde finansal uygulamalardan, sosyal medyaya kadar uzanan işlemlerin tamamı saniyelerde hallediliyor.

Cosmos Network sisteminin yerel kripto para birimi Atom olarak geçer.

Cosmos (ATOM) Nasıl Satın Alınır?

ATOM’u şu anda doğrudan Türk Lirası ile satın almak mümkün değil. Bu sebeple önce yerli bir borsaya Türk Lirası yatırmalı, ardından Bitcoin (BTC) satın almalı ve BTC’lerinizi Okex, Huobi ve Kucoin gibi yurt dışı borsalarından birine transfer ederek BTC’lerinizi ATOM satın almak için kullanmanız gerekiyor.

Türk Lirası ile Bitcoin (BTC) satın almak için Türkiye’nin en büyük kripto para borsası Paribu’yu kullanabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner