Yükleniyor...

Bitcoin Geliştiricisi: “Altcoin’ler BTC’nin Gelişimine Zarar Veriyor”

Bazı kripto meraklıları ve analistler, Bitcoin ve altcoin’lerin birbirini tamamladığını düşünürken, bazıları, altcoin’lerin ekosistemden dikkat ve kaynak çalmaması durumunda Bitcoin'in daha ileri gideceğini düşünüyor.

Bitcoin Gelistiricisi Altcoinler BTCnin Gelisimine Zarar Veriyor

Bazı kripto meraklıları ve analistler, Bitcoin ve altcoin’lerin birbirini tamamladığını düşünürken, bazıları, altcoin’lerin ekosistemden dikkat ve kaynak çalmaması durumunda Bitcoin’in daha ileri gideceğini düşünüyor.

TheRustryTwit’e göre, altcoin’ler ve onların haleflerini kodlayan ücretsiz bir açık kaynaklı yazılım (FOSS) geliştiricisi olan Bitcoin lightning, Bitcoin gelişiminin başına gelen en zarar verici şey.

Açıklama, altcoin destekçileri ve Bitcoin maksimalistlerinden büyük tepki gördü. Özellikle, Syscoin’in geliştiricisi Jagdeep Sidhu, Bitcoin’in altcoin’lerin varlığından daha fazla faydalandığını vurguladı.

“Altcoin’ler, Bitcoin’in değerinin bugün olduğu yerde olmasının başlıca nedenidir, bu nedenle” sıfır tolerans “yerine ortalıkta olduklarından memnun olmalısınız.

‘Bitcoin’ Kılığına Giren Dolandırıcı Altcoin’ler

Birçok dolandırıcılık, Bitcoin adına, özellikle de piramit şemalarının (saadet zinciri), Onecoin ve OnePlus Token dahil olmak üzere Bitcoin’in potansiyeline sahip altcoin olarak sunulduğu durumlarda gerçekleştirildi. Bu tür dolandırıcılıklar, hem benimsemesini hem de daha fazla geliştiricinin ölçeklendirme çözümleri üzerinde çalışmaya yönelmesini engelleyen negatif bir Bitcoin imajını oluşturdular.

Ancak Bitcoin gibi bazı altcoin’lerin de geçerli teknolojik değeri ve kullanım durumları vardır. Örneğin Ethereum, akıllı sözleşme teknolojisini tanıttı ve ICO’sundan bu yana sürekli olarak Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi.

Bu nedenle, Sidhu’ya göre, Bitcoin maksimalistlerinin altcoin’lere karşı tutumu problemdir. Sidhu bu durumu şu şekilde dile getiriyor:

“Bilinirlik, daha fazla insanın fiattan çıkıp kripto ekosistemine girmesine sebep oluyor, böylece kripto ekosistemindeki altının sembolü olan Bitcoin’in değeri daha çok artıyor.”

Bazıları hala olumsuz bir altcoin imajına sahip olmasına rağmen, hem perakende hem de kurumsal yatırımcıların DeFi’ye ilgisinin arttığı aşikar. DeFi Pulse’tan gelen veriler, 2019 Haziran’da DeFi’nin piyasa değerindeki ilk büyük artışı 600 milyon dolarla kaydetti; bu artış, 2020’nin başlarında 1.2 milyar dolara ulaştı ve Ağustos 2020’de 6 milyar doları aştı.

DeFi’nin potansiyeli, Bitcoin fiyatını aşan muazzam fiyat başarısı gerçekleştiren YFI gibi tokenlerle pekiştirildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner