Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Bitcoin (BTC) Hakimiyeti Ele Geçiriyor, Altcoin'lerde Durum Ne?

Bitcoin (BTC) Hakimiyeti Ele Geçiriyor, Altcoin’lerde Durum Ne?

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC), kripto piyasası üzerinde hakimiyeti ele geçirmeye devam ederken, altcoin’ler için kritik günler kapıda.

Boğalar, son birkaç gün ve hafta boyunca birçok altcoin’in düşmesine neden olan BTC’ye odaklandı. Ethereum (ETH), altcoin piyasasının durumunun önde gelen bir göstergesi olmuştur. Ethereum yakın vadede toparlanabilirse, altcoin’leri daha yükseğe fırlatan ciddi bir ivmeyi katalize edebilir. Ethereum, altcoin pazarı için öncü bir gösterge olarak hareket ediyor ve son zamanlarda Bitcoin’in gösterdiği güce yetişemedi.

Bunun, birçok altcoin için son derece düşüş eğilimi gösterdiği kanıtlandı ve Bitcoin önceki 2020 yüksek seviyelerini geçmesine rağmen birçoğu hala düşüş yaşamaya devam ediyor.

BTC Hakimiyeti Çok Önemli

Bir analist şimdi altcoin’lere karşı Bitcoin’in hakimiyetinin ne kadar önemli olduğunu belirtiyor. Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 13.500 dolarlık seviyeyi de aşmış durumdaydı.

Bitcoin’in önceki haftalarda düşüş yaşaması Bitcoin’e devam eden ralliyi katalize etmek için yeterli likidite sağladı. Henüz burada herhangi bir reddedilme ile karşılaşmadığı için, önümüzdeki günlerde ve haftalarda ters yönün yakın olacağı düşünülüyor.

Altcoin’ler Toparlanmaya Hazır Olabilir

Ethereum ve diğer altcoin’ler tarafından Bitcoin ile karşılaştırıldığında görülen ciddi düşük performansa rağmen, bu eğilimin yakında değişebileceğini belirtmek önemli. Bir analist, Bitcoin’in hakimiyetinin bir direnç seviyesine ulaştığına dikkat çekiyor ve şu anda altcoin’lerin daha yüksek toparlanma ve BTC’yi yakalama zamanı olabileceğini öne sürüyor.

“Altcoin’ler rahatlama için sıçrama yapacaksa, bu bir ilgi alanıdır. Ancak, ETH’nin sizin onlara indikatör olarak liderlik ettiğini görmek istiyorsunuz.”

Önümüzdeki birkaç gün, tüm kripto para piyasasının önümüzdeki haftalarda ve hatta aylarda nereye yöneleceğine dair bazı ciddi bilgiler sağlayabilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakNews BTC
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar