Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Yükselmeye Devam Edecek mi? Analistler Açıkladı

Bitcoin (BTC) fiyatı, ABD doları karşısında 13.

Bitcoin BTC Yukselmeye Devam Edecek mi Analistler Acikladi

Bitcoin (BTC) fiyatı, ABD doları karşısında 13.400 doların üzerinde ivme kazanmak için başka bir girişimde bulundu ve 13.500 seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Yazının yazıldığı sırada BTC, CoinMarketCap verilerine göre 13.635 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin önceki gün geri çekilme yaşayarak 13.000 doların altına düştü. Lider kripto para birimi daha sonra 12.800 dolara yakın bir alanda destek buldu. Fiyat şu anda 13.600 dolarlık bölgenin üzerinde. Analist Aayush Jindal’a göre BTC’nin 13.500 dolara yükselebilmesi için 13.200 dolar üzerinde güç kazanması gerekiyordu. Nitekim bu gerçekleşti.

BTC Fiyatında Ciddi Bir Düzeltme Yaşanabilir

Üst düzey başka bir kripto para analistine göre, hemen köşede, kripto para biriminin son rallisini ezecek ve potansiyel olarak tersine dönmeye neden olacak bir “cehennem mumu” bulunuyor.

Kripto para analisti ve trader Cole Garner’a göre Bitcoin’de düşüş yaşanabilir. Garner, trader’ları önceden uyaran bir gösterge içeren grafik paylaştı. Garner, her ikisi de ilk kripto para biriminin destek olarak önemli bir direnç seviyesini geri kazandıktan sonra gelen iki önceki örneğe işaret ediyor.

ElT3SE0XgAEjPbs 860x421 1

Garner’ın bahsettiği ilk mum, Mayıs 2020’de kripto para biriminin halving etkinliğinin hemen öncesinde gerçekleşti. Yükseliş olayı, değerlemelerin fırlamasına neden olan arzdaki değişim olarak kabul edilir. İkinci mum ise altcoin’leri aşırı hızlanmaya gönderen bir ay olan Ağustos ayının başında geldi. Bitcoin kesilmeye devam etti, ardından kritik bir yeniden testin yapıldığı 10.000 dolara düştü.

Yükseliş onayı, Bitcoin’in 12.000 dolara yükselmesine ve 13.000 doların ortasındaki mevcut seviyelere çıkmasına yardımcı olan şeydi. Garner, bir “adım daha” yükselirsek, en azından çok yakın vadede, Bitcoin fiyatının düşme ihtimalinin yüksek olduğunu söylüyor. Üçüncü mum, pek çok zorluğa rağmen, böylesine inanılmaz bir rallinin ardından coşku içerisinde olan kripto para birimi yatırımcılarını üzebilir.

Analistler Farklı Yorumlarda Bulunuyor

Analistler önde gelen kripto para birimi için sırada ne olacağı konusunda farklı açıklamalarda bulunuyor. Birçoğu Bitcoin’in uzun vadeli bir boğa trendinde kaldığından emin olsa da, kısa vadeli bir geri çekilmenin mümkün olduğunu gösteren işaretler var.

Bitcoin, bir satın alma hacmi akışı üzerine 13.600 dolara çıktı. Bu, kripto para birimini yılın en yüksek seviyesine getiriyor. Son 2 yılın en yüksek seviyesi ise 13,950 dolar. Teknikler, geri çekilmenin veya en azından bir konsolidasyonun mümkün olduğunu belirtiyor. Bir analist geçtiğimiz günlerde aşağıdaki tabloyu paylaştı ve Bitcoin’in iki günlük Tom Demark Sequential’ın şu anda “9 satış” mumunda olduğuna dikkat çekti. Bu, kripto para biriminin yakın vadede zirveye çıkacağını gösteriyor.

Twitter’da birçok takipçisiolan bir başla hesap Magic ise BTC fiyatının 14.000 dolara çıkması durumunda 20.000 doları zorlayacağını ifade etti. BTC eğer 20.000 doları da aşarsa 2021 yılının ortalarında fiyat 65.000 ila 80.000 dolar arasında bir bölgeye yükselebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner