Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Hızla Yükseliyor! Sırada Ne Var?

Bitcoin (BTC) fiyatı 43.

bitcoin 4

Bitcoin (BTC) fiyatı 43.800 dolara düştükten sonra gün içinde 48.000 dolar seviyesini aşmayı başardı.

24 saat içinde %8 oranında artan Bitcoin, kısa vadede güçlü V-şeklinde toparlanma gerçekleştirdi.

Bitcoin Toparlanmasının Arkasında Ne Var?

Bitcoin’in toparlanmasının arkasında birkaç neden var:

İlki, Bitcoin 44,000 dolara ulaştığı zaman ayı piyasasından çıktı. Scott Melker’a göre Bitcoin’in teknik yapısı, ayı piyasasında olmadığını söylüyor.

Bir gün içinde konsolide olan Bitcoin, yeni bir boğa piyasasına girmiş durumda. İkinci olarak, BNY Mellon’ın kripto para piyasasına girişi ve Mastercard’ın iş sahiplerine kripto para ödemelerine olanak tanıması gösteriliyor.

Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımıyla beraber son haberler, Bitcoin’in fiyatının artmasına olanak sağladı. Son olarak, stablecoinlerin piyasaya sürümü Bitcoin fiyatını arttırdı.

Stablecoinler piyasaya sürüldükçe para Bitcoin’e doğru akıyor. Analistler, Coinbase Premium hesaplarının artışının talebi arttırdığını belirtti.

Analist Lex Moskoviski, Coinbase Premium’un 500 dolara ulaşması ve kaybetme korkusunun oluştuğunu söyledi. Ama ani gelişmelerin belli sinyaller verdiğini söylüyor.

Ne Geliyor?

Bitcoin fiyat rekoru kırmışken, Bitcoin’in konsolidasyonunun 48.000 doların üzerinde olması önemli.

Teknik analistler, 48.000 dolar seviyesinde Binance ve diğer büyük borsalarda çok sayıda yığılmış satış emri olduğunu ve bu durumun düzgün bir kırılmayı önlediğini belirtti.

Bu nedenle, 48.000 dolar seviyesi temiz bir şekilde geçildiğinde, BTC’nin fiyatı muhtemelen 50.000 dolar alanına doğru ilerleyecektir.

Bir diğer endişe de Bitcoin’in fonlama oranının en iyi vadeli işlem borsalarında %0,2 civarında seyretmesidir. Vadeli işlem fonlama oranı bu kadar yüksek olduğunda, bu da piyasanın aşırı kalabalık olduğunu gösterir, uzun bir sıkışma olasılığı artar.

Uzun bir sıkışma, kısa sürede keskin bir geri çekilmeye neden olabilir ve uzun pozisyonlar hızlı bir şekilde çözülürken BTC’nin momentumunu düşürür. Piyasa sıfırlanmazsa, yakın vadede piyasada toplu likidasyon riski vardır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner