Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Hodling Oranları Yeni ATH’nin Yaklaştığını Gösteriyor

Üçüncü Bitcoin yarılanması gerçekleştiğinde, varlığın fiyatı %13'lük önemli bir artışla tepki verdi.

Bitcoin BTC Hodling Oranları Yeni ATH’nin Yaklaştığını Gösteriyor

Üçüncü Bitcoin yarılanması gerçekleştiğinde, varlığın fiyatı %13’lük önemli bir artışla tepki verdi. Bir veri izleme web sitesine göre gerçekleşen son artışla, lider kripto para birimini elde tutmanın karlı gün sayısı %93’ün üzerine çıktı.

Neredeyse Tüm BTC Pozisyonları Kar İçinde

Bitcoin’in yarıya inmesi tarihsel olarak çok dikkat çekiyor. Bu bir istisna değildi. Fiyatın esas olarak madenci kaynaklı satış baskısı nedeniyle düşeceğine dair birçok tahmin olsa da, BTC bugüne kadar hepsini boşa çıkardı ve yarılanmadan bu yana 1.000 doların üzerinde kazanç sağladı.

Bitcoin (BTC) Hodling Oranları Yeni ATH’nin Yaklaştığını Gösteriyor

Popüler bir kripto para birimi izleme kaynağına göre, BTC’yi tutmakla elde edilen kârlı gün sayısı Ağustos 2010’dan bu yana %93,6’ya yükseldi. Bu oran, Bitcoin’in 3558 günden 3329’da yeşil olduğu anlamına geliyor.

Hodlers Bitcoin Satmıyor

Bir başka ilgi çekici grafik Bitcoin HODLers’ın davranışını inceliyor. Daha spesifik olarak, kripto paralarını bir veya daha fazla yıldır taşımamış olan BTC adreslerini izliyor.

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, “bir yıllık HODL dalgası” neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Son kaydedilen veriler %58 iken, Ocak 2016’da gerçekleşen, ikinci yarılanmadan önce, yüzde 61 idi. Ayrıca, BTC günlük transfer hacmi 15 ayın en düşük seviyesine düşmesi, HODLers’ın Bitcoin’lerini korumayı tercih ettiğini gösteriyor.

Ek olarak, grafik fiyat hareketlerini HODL dalgasıyla da ilişkilendirir. 2011’in ilk günlerinden başlayarak, BTC’nin 30 doların üzerine çıktığı zaman, dalga yüzdesi düştü, yani HODLers daha fazla satıyordu. Ancak birkaç ay sonra, BTC 2,50 dolara düştüğünde, HODL dalga yüzdesi arttı.

Aynı şey birkaç farklı durum için de geçerlidir. İlk olarak, 2013 sonu boğa koşusu ve bir sonraki fiyat dalışında oldu. Daha sonra, 2017/2018 parabolik fiyat artışı sırasında benzer bir çıkış kaydedildi. BTC tüm zamanların en yüksek seviyesi 20.000 dolara ulaştığında, bir yıllık HODL dalgası yaklaşık %40’a düştü. Sonraki aylarda fiyat düştüğünde, dalga %55’in üzerine çıktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner