Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) İkinci Çeyreğe Güçlü Başlıyor

Bitcoin (BTC), stokları yok eden ve ABD’nin 6 trilyon dolar basmasına neden olan koronavirüs salgınından ötürü toplamda sadece yüzde 10 düşüş yaşadı. 31 Mart’ta Skew.com üzerinden alınan son üç aylık fiyat verilerine göre, 2020 yılının ilk...

bitcoin 13

Bitcoin (BTC), stokları yok eden ve ABD’nin 6 trilyon dolar basmasına neden olan koronavirüs salgınından ötürü toplamda sadece yüzde 10 düşüş yaşadı. 31 Mart’ta Skew.com üzerinden alınan son üç aylık fiyat verilerine göre, 2020 yılının ilk çeyreğinde BTC/USD sadece yüzde 10.7 civarında düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

btc

Makro Varlıkları Geride Bıraktı

Yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre BTC 6 bin 379 dolardan işlem görüyordu. Bu seviyelerde, BTC/USD paritesi 2020’nin başındaki pozisyonundan sadece 700 dolar daha düşük ve yılın şimdiye kadarki en yüksek seviyesi olan 10 bin 300 dolardan sadece 3 bin 800 dolar civarında kayıp yaşadı. Bitcoin, üç aylık düşük seviyesine ulaştığından bu yana iki hafta içinde yüzde 75 arttı. Dalgalı bir dönem olan şu sıralarda kazanç bazı borsalarda BTC’nin 7 bin doların üzerine çıkmasıyla yüzde 90’a ulaştı. Bu nedenle, Bitcoin artık koronavirüs nedeniyle can çekişen geleneksel pazarlara karşı daha güçlü bir yatırım seçeneği olarak görülüyor.

Göstergeler Yeşile Döndü

İstatistiksel olarak, yılın ikinci çeyrekleri Bitcoin sahipleri için en karlı olan dönemlerdir. 2013’ten bu yana, sadece bir ikinci çeyrek negatif getiri sağladı. Bunun dışında Skew, ortalama kazançların bu dönemlerde yüzde 65 olduğunu gösteriyor.

Analistler arasındaki ruh hali de daha iyimser hale geliyor. Pazartesi günkü son tahmininde, deneyimli tüccar Tone Vays artık BTC / USD’nin 3 bin 700 dolardan daha düşük seviyeler beklemediğini ifade etti. Vays, Mart ayının başlarında, Bitcoin’in 2 bin 800 dolara kadar düşebileceği konusunda uyarıda bulunmuştu.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x