Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) ile İlgili Tweetler Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi Olan 232 Bini Vurdu

Bitcoin'den (BTC) bahseden tweetler, 24 saatlik bir süre içinde 232.

twitter bitcoin

Bitcoin’den (BTC) bahseden tweetler, 24 saatlik bir süre içinde 232.7k’lik yeni bir zirveye ulaştı. Rekor dün (20 Mayıs) kırıldı. Bazı Bitcoin tweetleri yatırımcıların paniklediğine işaret etse de çoğunluk, Bitcoin’in 50 bin dolarlık desteğinin yeniden kazanacağı konusunda iyimser.

Bitcoin ile ilgili Tweet sayısı son 24 saatte tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 232,7 bine ulaştı. Bu dönüm noktası, rekorun dün 20 Mayıs’ta kırıldığına dikkat çeken The Tie ekibi tarafından yakalandı. Ekip, Bitcoin ile ilgili artan tweet hacminin görselini sağlayan aşağıdaki tabloyu paylaştı.

Ekran Resmi 2021 05 21 12.39.29

Santiment Feed ekibi de ayrıca Twitter’da Bitcoin’i çevreleyen mevcut duyarlılığı araştırdı ve devam eden FUD’un kripto para trader’larının panik moduna girmesine neden olduğu sonucuna vardı. Ayrıca Bitmex’teki Bitcoin fonlama oranının %-0.25’lik rekor kıran bir bölgeye gittiğini ve bu da short’ların long pozisyonları geride bıraktığını gösteriyor. Ekip gözlemlerini aşağıdaki açıklama ve eşlik eden grafik aracılığıyla paylaştı.

Bitcoin’in 50.000 Dolarlık Seviyeyi Yeniden Kazanacağında Dair Umutlular

Santiment’teki ekip, Bitcoin’in 50 bin doları geri alıp almayacağını veya 30 bin doların son düşük seviyesini yeniden test edip etmeyeceğini soran bir Twitter anketi yayınladı. Yazının yazıldığı sırada 1.500’den fazla Twitter kullanıcısı, Bitcoin’in 50.000 dolara yeniden ulaşacağını düşündüğünü ifade etti.

42.000 Dolar Bitcoin İçin Zorlu Bir Engel

Bitcoin Çarşamba gününün en düşük seviyesi olan 30.000 dolardan % 41.5 artış gösterdi. Bununla birlikte, Bitcoin o zamandan beri 42 bin ila 40 bin dolar arasındaki muazzam satış baskısı nedeniyle 39.400 dolara düştü.

Analistlere göre bir kez daha, bu fiyat alanı, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.950 dolara ulaştığı Ocak ayı başlarında olduğu gibi kırılması zor olacak. Bu nedenle, tarih tekerrür ederse, Bitcoin bir ay kadar 42 bin dolar ile 30 bin dolar arasında gidip gelebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner